SIATKÓWKA / W pierwszym meczu finałowym lepszy MKS


Niestety, nieudanie swój udział w finale Tauron 1. Ligi rozpoczęli siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa. W pierwszym meczu (czwartek, 11 maja) „Błękitno-Granatowi” ulegli na wyjeździe MKS-owi Będzin 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy obydwoma ekipami odbędzie się w poniedziałek (15 maja) w częstochowskiej hali sportowej przy ul. Żużlowej 4.

W pojedynek lepiej weszli goście, którzy na początku premierowej odsłony objęli prowadzenie 2:4. Będzinianie doprowadzili do remisu (4:4). Następnie – po kilkuminutowej wymianie ciosów – wynik zaczął układać się po myśli MKS-u (10:7 i 13:8). Przyjezdni  zaczęli gonić swoich przeciwników, zbliżyli się do nich na dwa „oczka” (17:15 dla miejscowych). Jednakże częstochowianie nie zdołali już przejąć inicjatywy. Zespół z Będzina zwyciężył w tej części potyczki 25:21.

Gospodarze swoją dobrą passę kontynuowali w drugiej partii. Dominowali w niej od początku do końca. Gracze Norwida nie potrafili kompletnie odnaleźć się na boisku. Nie pomagały wprowadzane zmiany w meczowej „szóstce” ani przerwy na żądanie brane przez trenera Leszka Hudziaka. W efekcie drużyna będzińska pewnie wygrała 25:17.

Nadzieje na odwrócenie losów tego starcia dawał początek trzeciego seta. Zespół z „Dziewiątką” w herbie za sprawą zagrywek Rafała Sobańskiego zyskał trzypunktową przewagę (2:5). Po chwili jednak team będziński wyrównał stan (6:6). Następnie podopieczni Wojciecha Serafina wyszli na prowadzenie 10:7. Częstochowianie odrobili straty do jednego punktu (11:10 na rzecz gospodarzy), lecz to wszystko, na co ich było stać w tej fazie czwartkowej rywalizacji. Dzięki aktywności, przede wszystkim, Bartosza Pietruczuka, Łukasza Usowicza oraz Brandona Koppersa, „Biało-Niebiesko-Czarni” znów kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Tym samym wysoko tryumfowali 25:18.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

MKS: Macionczyk,  Usowicz,  Teppan, Pietruczuk, Swodczyk,  Koppers, Olenderek (libero)

Norwid: Popiela, Graham, Kogut, Sługocki, Sobański,  Kowalski, Takahashi (libero) oraz Borkowski, Gibek,  Biliński i Schmidt

Stan rywalizacji do trzech wygranych: 1:0 dla MKS-u Będzin

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *