SIATKÓWKA KOBIET / Szybka wygrana Częstochowianki z Wieżycą

Za dotkliwą porażkę z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, siatkarki KS Sorella Częstochowianki z pewnością jak najszybciej chciały zrehabilitować się trzynastym zwycięstwem w obecnym sezonie. Okazję do tego miały już w środę (2 lutego br.), kiedy w Hali Sportowej Częstochowa gościły zespół GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Gospodynie wywiązały się z zadania w 100 %.

W pierwszych dwóch odsłonach częstochowianki grały niemal jak z nut. Dominowały praktycznie w każdym elemencie gry, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Miejscowe przeważały przede wszystkim w ataku i bloku. Zdezorientowanym przyjezdnym ciężko było wykonać odpowiednią kontrę. W premierowej partii podopieczne Andrzeja Stelmacha pokonały drużynę gości aż 25:13. W następnej końcowa przewaga „Czanki” była nieco mniejsza, ale także wysoka, bo dziewięciopunktowa (25:16).

Trzecia część gry początkowo zwiastowała, że spotkanie może zakończyć się co najmniej po czterech setach. Inicjatywę bowiem przejęły zawodniczki GKS Wieżycy, które już po kilku chwilach objęły prowadzenie (6:4). Potem urosło ono nawet do siedmiu „oczek” (16:9). Ekipa Częstochowianki starała się stopniowo odrabiać straty. Jednakże w końcowej fazie seta w dalszym ciągu była wyraźna przewaga po stronie siatkarek ze Stężycy (23:17). Wszystko wskazywało zatem na to, że ta odsłona zakończy się ich zwycięstwem. Zmotywowane takim obrotem spraw częstochowianki zdobyły sześć punktów z rzędu, doprowadzając do remisu (23:23). Dobrą serię przerwał autowy atak Julii Papszun. Oznaczało to, iż Wieżyca miała wówczas piłkę setową. Zespół „Czanki” odpowiedział, tym razem, skutecznym atakiem Papszun, a później jej asem serwisowym, dzięki czemu wreszcie role się odwróciły (25:24 dla gospodyń). Zawodniczki z naszego miasta potrzebowały tylko jednego „oczka” do ostatecznego rozstrzygnięcia. 26 punkt w tej partii, a zarazem rezultat 3:0 w całym meczu, na korzyść Sorelli Częstochowianki zagwarantował atak z prawego skrzydła autorstwa Wiktorii Szumery.

To zwycięstwo spowodowało ponowny awans częstochowskiej drużyny na czwartą pozycję w tabeli.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:13, 25:16, 26:24)