Spod siatki/ Udane rozpoczęcie roku 2023 przez AZS. Znów słaby mecz Częstochowianki

W minioną sobotę (7 stycznia) ligowe boje w sezonie 2022/2023 kontynuowały kolejne siatkarskie drużyny z Częstochowy. Eco-Team AZS Stoelzle grał u siebie z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Z kolei KS Sorella Częstochowianka rywalizowała na wyjeździe z PMKS Nike Węgrów.

Siatkarze AZS-u rozpoczęli udanie nowy rok – od zdobycia trzech meczowych punktów – choć pierwsza część spotkania wcale tego nie zapowiadała. W nim podopieczni Wojciecha Pudo ulegli bowiem przeciwnikom 19:25. Podziałało to jednakże mobilizująco na gospodarzy, którzy w kolejnej partii zwyciężyli już 25:21. W trzeciej odsłonie goście znów postawili wysoką poprzeczkę „Akademikom”. O jej losie zadecydowała zacięta końcówka, z której lepiej wyszli częstochowianie, wygrywając 25:23. W czwartym secie „Biało-Zieloni” dopełnili formalności, pokonując drużynę Tubądzin Volley 25:15, a w całym starciu 3:1. Obecnie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zajmuje stanowisko wicelidera 3. grupy 2. Ligi.

Eco-Team AZS Stoelzle CzęstochowaTubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:15)

Za wiele nie zdziałały niestety siatkarki Częstochowianki. Ekipa pod wodzą Anity Krzyczmonik ponownie nie urwała rywalkom choćby jednego seta. W pierwszej i trzeciej partii miejscowe zawodniczki Nike ograły „Czankę” w takim samym stosunku, a więc 25:14. W drugiej zaś przyjezdne zdobyły jeszcze mniej „oczek”, bo 12. Po tym pojedynku Sorella Częstochowianka plasuje się na piętnastym miejscu w tabeli 1. Ligi z przewagą czterech punktów nad ostatnią LTS Legionovią Legionowo.

PMKS Nike WęgrówKS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:14, 25:12, 25:14)