Zwycięstwo eWinner Gwardii Wrocław pod Jasną Górą

Po raz trzeci w tym sezonie siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa musieli uznać wyższość eWinner Gwardii Wrocław. Tym razem podopieczni Piotra Lebiody przegrali w pierwszym spotkaniu 1/4 Finału fazy play – off, z drużyną ze Stolicy Dolnego Śląska, 0:3.

Pierwsze dwa sety to popis efektownej gry gości, którzy w pierwszej partii prowadzili z gospodarzami już nawet 8:1! W drugim secie wrocławianie również byli dużo efektywniejsi od częstochowian i zasłużenie prowadzili 2:0.

Dopiero w trzeciej partii, walczący o pozostanie w tym meczu siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa “postawili” się przyjezdnym. Jednak ostatecznie to goście wyszli również z tego seta zwycięsko.

Tym samym to podopieczni trenera Marka Lebedewa są o krok od awansu do półfinału. Póki co to wrocławianie prowadzą 1:0 z drużyną Exact Systems Norwidem Częstochowa. Rywalizacja w fazie play off toczy się do dwóch wygranych. Chcąc pozostać w grze o awans do półfinału, częstochowianie muszą wygrać kolejne, tym razem wyjazdowe spotkanie z eWinner Gwardią Wrocław. Jeżeli tak się stanie, to rywalizacja ponownie powróci do Częstochowy.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 11.kwietnia br. o godzinie 20:30 w Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej 34. Co ciekawe mecz “na żywo” pokaże stacja Polsat Sport.

08.04.2021, g.18:00: Częstochowa (Hala Sportowa IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida) :

KS Exact Systems Norwid Częstochowa – KS eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

KS Exact Systems Norwid Częstochowa: Kryński, Usowicz, Kowalski, Mucha, Kogut, Szewczyk, Wasilewski (Libero), Walczak, Kopyść, Franczak, Biliński, Cieślik. Trener: Piotr Lebioda.

KS eWinner Gwardia Wrocław: Lubaczewski, Siwicki, Wierzbicki, Biernat, Olczyk, Menzel, Mihułka, Gibek, Frąc. Trener: Mark Lebedew.

MVP: Łukasz Lubaczewski