Ogólnopolski konkurs “Uzdrowić Szpitale”


Właśnie ruszył ogólnopolski konkurs „Uzdrowić Szpitale”. Do rywalizacji o tytuł „Samorząd dbający o szpital 2012” oraz atrakcyjne nagrody stanąć mogą powiaty oraz ich mieszkańcy, dla których efektywne funkcjonowanie placówek medycznych jest ważne. Konkurs realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Zdrowe Szpitale”. Udział w nim jest bezpłatny.

Już dziś powiaty dbające o jakość zarządzania w szpitalach mogą zgłosić się do udziału w ogólnopolskim konkursie „Uzdrowić Szpitale”. Jego celem jest poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych w ich regionie. Zadaniem władz powiatów zgłoszonych do rywalizacji będzie zachęcenie mieszkańców do jak najliczniejszego wypełniania ankiety dostępnej na stronie www.zdroweszpitale.pl/ konkurs.

Zwycięży powiat, który zbierze najwięcej wypełnionych ankiet w stosunku do liczby mieszkańców. W konkursie do wygrania jest kompleksowy audyt szpitala zawierający m.in. analizę działalności medycznej, operacyjnej i sytuacji ekonomiczno-finansowej lub defibrylator AED wraz z 1-dniowym szkoleniem z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Mistrzów Polski w Ratownictwie Medycznym 2011. Ponadto laureat otrzyma tytuł „Samorząd dbający o szpital 2012”.

Zależy nam na aktywizacji władz samorządowych i społeczności lokalnych, by zainteresowały się warunkami leczenia szpitalnego w swoim powiecie. Identyfikacja sytuacji wyjściowej pozwoli na określenie oczekiwań pacjentów oraz wyznaczenie kierunków rozwoju działalności placówek medycznych w Polsce. Ponadto zaangażowanie w konkurs będzie integrować mieszkańców oraz władze wokół celu, jakim jest podniesienie jakości i dostępności usług szpitalnych w ich regionie – mówi jeden z inicjatorów konkursu Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który wraz z regulaminem jest dostępny na stronie www.zdroweszpitale.pl/konkurs. Na działania objęte konkursem prowadzone wśród społeczności lokalnych uczestnicy mają czas od 12 kwietnia do 30 września 2012. Wyniki zostaną ogłoszone do 31 grudnia 2012 r.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *