Z RAPORTÓWKI POLICJANTA. Częstochowscy policjanci przejęli ,,lewe” papierosy


Częstochowscy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 191 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar był przechowywany na terenie jednej z posesji w gminie Gidle, woj. Łódzkie. Zatrzymana do sprawy 59-letnia kobieta usłyszała już zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadli na trop 59-latki, która według ich informacji miał posiadać dużą ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania posesji, w pomieszczeniach gospodarczych śledczy znaleźli ponad 191 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został przejęty i zabezpieczony przez częstochowskich policjantów. Właścicielka „lewego towaru” została zatrzymana, a następnie usłyszała zarzut.

Wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych. Kobiecie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *