Dziewczyny “Dragona” w ME

Taekwon-do

W dniach 22-24.04.2005r. w Terracinie, miejscowości oddalonej o 80 km. od Rzymu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF. W zawodach wzięło udział około 380 zawodników z 24 krajów.
W składzie Reprezentacji Polski znalazły się 2 zawodniczki naszego regionu, na co dzień trenujące w Klubie Sportowym “Dragon” w Janowie. Martyna Kisiel startująca w gronie seniorek oraz Kamila Kubis startująca wśród juniorek.
Obie prezentowały wysoką formę podczas zgrupowania przygotowawczego do ME, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem. Wraz z pozostałymi reprezentantkami kraju, podczas 10-dniowego obozu doskonaliły tam swoje umiejętności techniczne i taktyczne.
Fenomenalny występ zanotował 20-letnia M. Kisiel, która zadebiutowała w kategorii seniorek. Martyna startowała indywidualnie w konkurencji technik specjalnych oraz w czterech konkurencjach drużynowych: walkach, układach, technikach i testach siły. Indywidualnie wywalczyła I miejsce i tytuł Mistrzyni Europy w technikach specjalnych. Zawodniczka Dragona stanowiła bardzo silny punkt drużyny, to głównie dzięki jej wygranym pojedynkom Polki zostały uznane za najlepszą drużynę ME
Kapitalnie zadebiutowała w zawodach tej rangi nasza młodziutka ( 14 lat) zawodniczka – Kamila Kubis, która w konkurencji walki 48 kg juniorek wywalczył III miejsce. Mieszkanka Janowa najbardziej zacięty bój stoczyła w ćwierćfinale z Rosjanką Tatianą Maslenko. W walce półfinałowej uległa Reprezentantce Rumunii. Kamilę czeka obecnie występ w OOM w Lubartowie a Martynę start w Mistrzostwach Polski w Wieluniu.
Reprezentacja Polski zaliczył bardzo dobry występ zdobywając “worek medali” oraz wygrywając klasyfikację generalną.