PIŁKA NOŻNA. Ważne zwycięstwo Rakowa

W sobotnim meczu 12. Kolejki Fortuna 1. Ligi – Raków Częstochowa wygrał przed własną publicznością z Bytovią Bytów 2:1. Był to mecz na „szczycie”. Gole dla gospodarzy zdobywali: Miłosz Szczepański w 43 minucie oraz Sebastian Musiolik w 62 minucie. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Filipa Burkhardta w 48 minucie. Po tym spotkaniu drużyna pod wodzą Marka Papszuna ma już na swoim koncie 27 punktów i o siedem oczek wyprzedza Bytovię Bytów.

Częstochowianie od samego początku przeważali i stwarzali sobie tym samym groźne sytuacje do zdobycia bramki. Pierwszego gola Raków zdobył na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania. W 43 minucie Miłosz Szczepański pokonał Andrzeja Witana.
W drugiej części gry nieoczekiwanie goście doprowadzili do wyrównania. W 48 minucie Michała Gliwę pokonał Filip Burkhardt. Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w 62 minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Sebastian Musiolik.
Kolejne ligowe spotkanie drużyna częstochowskiego Rakowa rozegra w sobotę, 6 października br. O godzinie 18:00 na wyjeździe częstochowianie zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim przy ulicy Rychlińskiego 21. Natomiast na swoim stadionie Raków będzie mogli oglądać w sobotę, 13 października br. O godzinie 19:00 rywalem podopiecznych Marka Papszuna będzie beniaminek Fortuna 1. Ligi – ŁKS Łódź. Godzina rozpoczęcia tego mecz oraz termin mogą jednak ulec zmianie, ze względu na możliwą transmisję telewizyjną.
Łodzianie dwukrotnie w swojej historii zdobyli dwukrotnie Mistrzostwo Polski – w 1958 oraz w 1998 roku.
29.09.2018, godz. 20:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski „Raków”):
RKS Raków Częstochowa – MKS Bytovia Bytów 2:1, (1:0),
1:0: Szczepański 43’
1:1: Burkhardt 48’
2:1: Musiolik 62’
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Listkowski 16’ (faul), Schwarz 72’ (faul) – Duda 33’ (faul), Kuzdra 36’ (faul), Letniowski 64’ (faul). Widzów: 2611.

RKS Raków Częstochowa: 1. Michał Gliwa – 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 14. Kamil Kościelny, 13. Piotr Malinowski (90’ 27. Daniel Bartl), 17. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański, 19. Marcin Listkowski (87’ 2. Tomá? Petrá?ek), 11. Dariusz Formella (76’ 26. Łukasz Góra), 23. Patryk Kun – 96. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi: 29.Jakub Szumski – 9. Maciej Domański, 8. Adam Radwański, 32. Szymon Lewicki.

Trener: Marek Papszun.

MKS Bytovia Bytów: 27. Andrzej Witan – 6. Jakub Kuzdra, 3. Łukasz Wróbel (kpt), 28. Maciej Dampc, 21. Dawid Witkowski (83’ 9. Gracjan Jaroch), 45. Arsenij Procyszyn (57’ 11. Maksymilian Hebel), 7. Sławomir Duda (46’ 18. Bartosz Wolski), 10. Juliusz Letniowski, 25. Filip Burkhardt, 77. Michał Jakóbowski, 14. Mateusz Kuzimski.

Rezerwowi: 1. Mateusz Oszmaniec – 4. Patryk Burzyński, 19. Kacper Chodyna, 20. Łukasz Wasiak.

Trener: Adrian Stawski