Zwycięstwo rezerw Rakowa Częstochowa w Jeleniej Górze!

Raków II Częstochowa pokonał w sobotę, 2.marca br,. na wyjeździe beniaminka – Karkonosze Jelenia Góra, 2:1 w spotkaniu 19.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Podopieczni Przemysława Oziębały odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się na szczeblu centralnym.

Pierwsi gola w tym meczu zdobyli gospodarze, kiedy to w 24.minucie na listę strzelców wpisał się Michał Pojasek, który z bliskiej odległości pokonał Oskara Kubika. W 29. minucie Piotr Nocoń wykazał się dużym sprytem, dośrodkowując w światło bramki z rzutu wolnego wykonywanego w bocznym sektorze boiska. Nikt nie przeciął toru lotu piłki, a ta wpadła do bramki strzeżonej przez Wojciecha Fościaka. Wychowanek Włókniarza Mirsk był zaskoczony takim obrotem sprawy!

Jeleniogórzanie w samej końcówce pierwszej części spotkania mogli ponownie objąć prowadzenie. Najpierw w poprzeczkę uderzył były Młodzieżowy Reprezentant Czech do lat 20, Filip Firbacher. Następnie ten sam zawodnik tuż przed zakończeniem premierowej odsłony egzekwował “jedenastkę”, którą skutecznie obronił Oskar Kubik.

W drugiej części spotkania dwie dogodne okazje dla częstochowian miał Max Pawłowski. Najpierw trafił w boczną siatkę a następnie Jego uderzenie obronił Wojciech Fościak. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie w Stolic Karkonoszy zakończy się podziałem punktów, to w 79.minucie drugi zespół Rakowa Częstochowa przeprowadził akcję, która zadecydowała o losach meczu.  Z lewej strony boiska dośrodkował rezerwowy Jakub Cierpiał, a kapitalny strzał głową oddał Tobiasz Mras.

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra, 2:1 w meczu 19.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. W zespole gospodarzy do 75.minuty na boisku przebywał były zawodnik pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa – Maciej Pałaszewski. Gracz ten występował w częstochowskim zespole w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 i wówczas w “Czerwono – niebieskich” barwach rozegrał…trzy spotkania ( dwa w Piłkarskim Pucharze Polski i jeden mecz w drugiej lidze).

Po tym zwycięstwie zespół pod wodzą Przemysława Oziębały ma na swoim koncie 13.punktów i w tabeli plasuje się na przedostatniej, siedemnastej lokacie, tracąc sześć punktów do bezpiecznego miejsca, zajmowanego przez Unię Turza Śląska.

Kolejne ligowe spotkanie drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 9.marca br. O godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” zmierzy się z samodzielnym liderem rozgrywek – BTS Rekordem Bielsko – Biała. Bielszczanie mają na swoim koncie 45 “oczek” i o cztery punkty wyprzedzają rezerwy Śląska Wrocław. Mecz “na żywo” będzie transmitowany na kanale RakówTV na YouTube. Wstęp na mecz jest wolny.

02.03.2024, g.17:00: Jelenia Góra (Stadion Miejski):

KS Karkonosze Jelenia Góra – RKS Raków II Częstochowa 1:2, (1:1),

Bramki:

1:0: Pojasek 24′

1:1: Nocoń 29′

1:2: Mras 79′

Sędziował: Mariusz Maćko (Jasień). Żółte kartki: Firmanty, Kocot – Jurczyński, Mesjasz, Nocoń, Mras.

KS Karkonosze Jelenia Góra: Wojciech Fościak – Jakub Firmanty, Michał Pojasek, Paweł Niemienionek, Patryk Maciejewski, Dominik Radziemski, Przemysław Kocot (kpt), Mikołaj Milewski (46′ Maciej Ratajski), Maciej Pałaszewski (75′ Kacper Dudek), Kacper Tokarz (65′ Mateusz Jaros), Filip Firbacher.

Rezerwowi: Mateusz Malec – Kacper Siwek, Tobiasz Kużniewski, Błażej Klimek, Mateusz Kulchawy, Igor Posacki.

Trener: Jacek Kołodziejczyk.

RKS Raków II Częstochowa: Oskar Kubik – Oskar Krzyżak, Patryk Jurczyński, Adam Mesjasz, Kacper Nowakowski (90′ Nikodem Kitowski), Dawid Kucharczyk, Jakub Wireński, Piotr Nocoń, Piotr Malinowski (kpt) (63′ Jakub Cierpiał), Jakub Łukasiewicz (46′ Tobiasz Mras), Max Pawłowski (75′ Mateusz Głowiński).

Rezerwowi: Alex Żółtak – Jerzy Napieraj, Kacper Józefczyk.

Trener: Przemysław Oziębała