Szkolny, świąteczny jarmark


6 grudnia 2019 r. w SP nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie zorganizowany został jarmark bożonarodzeniowy. Na ten mikołajkowy wieczór rodzice, nauczyciele i uczniowie przygotowali moc atrakcji.

 

 
Krążąc wśród zachwycających przebogatą, błyszczącą ofertą stoisk, kramików, można było podziwiać rękodzieło artystyczne, delektować się wigilijnymi smakołykami oraz realizować swe pasje artystyczne, czyli ozdabiać pierniczki lub też ubierać choinkę.
Kto potrzebował chwili na spokojną biesiadę, mógł rozgościć się w świetlicy, gdzie stoły uginały się od zniewalająco pachnących, pysznych potraw.O 16.00 rozpoczęła się część stricte artystyczna. Szkolna grupa teatralna Bajolandia zachwyciła, rozbawiła i wzruszyła publiczność swym świątecznym spektaklem.
Magiczna atmosfera przedstawienia stanowiła doskonałe tło do wystąpienia dyrektor Iwony Nędzyńskiej-Mól. Po oficjalnym powitaniu wszystkich Przyjaciół szkoły, a progi SP 29 zaszczycili: Ewa Jeziak – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Anna Żyła – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Okręgowego w Częstochowie oraz liczne grono uczniów, rodziców i absolwentów, głos zabrały organizatorki konkursu na stroik rodzinny. Wraz z inspektor Ewą Jeziak i prezes Anną Żyłą gratulowały autorom najlepszych prac, wręczając im dyplomy.
Po przedstawieniu można było kontynuować rozpieszczanie swych zmysłów. Podejmować decyzje związane z konsumpcją dóbr zarówno spożywczych, jak i dekoracyjnych.
O 17.00 rozpoczął się świąteczny koncert talentów. Wśród artystów pojawili się nie tylko uczniowie uzdolnieni wokalnie, ale i tanecznie. Nie brakowało również wirtuozów gry na przeróżnych instrumentach. Od gitar poprzez pianino, skrzypce wiolonczelę po ksylofon – wszystkie brzmiały nomen omen koncertowo. Brawa dla całej ekipy wykonawców bożonarodzeniowych szlagierów. Tu konieczna jest dygresja na temat ksylofonu – na tym właśnie instrumencie Szymon Chłąd z 4 a „wygrał” sobie w listopadzie wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Perkusyjnych w Toruniu!
Z życzeniami wesołych świąt w finale imprezy pojawiła się na scenie Marzena Ułamek – przewodnicząca rady rodziców naszej szkoły. Pani Ułamek złożyła gratulacje artystom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego przedsięwzięcia świątecznego.
Wraz z wybiciem godziny 18.00 nastąpiło pożegnanie gości, a tym samym zakończenie jarmarku. Padło wiele serdecznych słów, wyrazów wdzięczności i uznania skierowanych do wszystkich zaangażowanych rodziców, nauczycieli i uczniów. Tych od: koordynacji, wypieków, stoisk aranżacji, potraw, „scenografii” świątecznych i stołów dekoracji. Należy także wspomnieć o paniach Magdalenie Walocha, Elżbiecie Chęcińskiej, Katarzynie Głębiewskiej oraz Alinie Witczak, które nadały ostatecznego szlifu imprezie.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *