Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

W Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się 95 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Rywalizacja przebiegała w kilku w kategoriach wiekowych ( seniorów, U 23, U 20, U 18 ). Wśród ponad 550 uczestników wystartowało również 8 biegaczy CKS Budowlani.

Najlepiej zaprezentował się Michał Piątek, który w kategorii U 23 na 4 km zajął 4 miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 1 sekundy. W śród seniorów sklasyfikowany został na doskonałym 8 miejscu. Nadia Mizgała w biegu na 2 km w kategorii U 18 również spisała się bardzo dobrze zajmując 7 miejsce. Anna Lizińska była jedną z faworytek do medalu w kategorii U 20. Jednak na dystansie 5 km rywalki narzuciły bardzo mocne tempo, którego zawodniczka CKS nie dała rady utrzymać, plasując się mimo wszystko na dobrym 8 miejscu. W tej samej kategorii wiekowej Hanna Bigdowska tylko na dystansie 2 km po bardzo ambitnej postawie dobiegła do mety na 9 miejscu. Na 3 km w kategorii U 18 startowała Klaudia Wrzosowska. Poradziła sobie również bardzo dobrze zajmując 13 miejsce. W kategorii U 20 mężczyzn na 5 km Radosław Porada był 21, a Mateusz Majewski na 3 km zajął 25 miejsce. Hubert Woźniak w U 18 na 5 km wywalczył 36 miejsce.

Były to już ostatnie zawody przełajowe w tym roku. Aktualnie zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu halowego, który zaczyna się 07.01.2024 w Ostrawie.