Taekwondo Olimpijskie „KANTOR” Częstochowa

XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim.

W dniach 5 i 6 października w Krynicy Zdroju odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wzięło udział Ok. 300 zawodników z 18 klubów (w tym 4 ze Słowacji). Pierwszego dnia nasz klub reprezentowało 5 zawodników: – Weronika Szulc- kat. wag. -68 kg po 2 walkach ( pierwsza z zawodniczką ze Słowacji- 4:1, druga z zawodniczką z Warszawy- 3:1) upasowała się na najwyższym stopniu podium, – Oliwia Mękarska- kat. wag. -53 kg stoczyła 3 walki (pierwsza z Weroniką Czają 14:3, drugą z Weroniką Czapką 11:3 oraz trzecią z Weroniką Uścimiuk 0:3) stanęła na 2 miejscu, – Jagoda Siwy- kat. wag. -45 kg po stoczonych trzech zwycięskich pojedynkach zajęła 1 mc, – Kamil Majzner- kat. wag. -53 kg zajął 1 mc po 2 walkach (pierwszą z B. Olajossym 5:2, M. Trojanem 5:1) – Wojciech Drabczyk- po dwóch walkach (1 wygrana, 2 przegrana) zajął 2 miejsce, Drugiego dnia nasz klub reprezentowało 7 zawodników: – Kacper Dodrzański- zajął 3 mc w walkach, 1 mc w konkurencjach sprawnościowych, oraz otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika turnieju, – Igor Sapała- zajął 2 miejsce w walkach, – Tymon Sapała- w walkach uplasował się na 3 miejscu, -. Serdecznie gratulujemy trenerowi i zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów!