Zwrot akcji w sprawie sponsora tytularnego Włókniarza. Nie jest już nim Tauron, a Krono-Plast


Jeszcze nie tak dawno Włókniarz Częstochowa w rozgrywkach PGE Ekstraligi występował z firmą Tauron w nazwie. Teraz jednak się to zmieni. W sobotę (27 kwietnia) w siedzibie klubu odbyła się specjalnie zwołana konferencja prasowa, w czasie której ogłoszono nowego tytularnego darczyńcę. Został nim Krono-Plast. To przedsiębiorstwo jeszcze wcześniej – wraz z początkiem marca – objęło sponsoring nad stadionem, na którym drużyna „Lwów” na co dzień trenuje i rozgrywa domowe mecze. Mowa o obiekcie „Arena Częstochowa”.

W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes „Biało-Zielonych”, Michał Świącik wyjaśnił także kwestię, dotyczącą ewentualnego dalszego sponsorowania klubu przez Grupę Tauron. Działacz podkreślił, iż nadal są prowadzone dyskusje z tą spółką.

Mamy wyniki, które dla działu marketingowego Tauronu są bardzo dobre. Natomiast wiadomą raczej sprawą było, że po wyborach parlamentarnych (15 października 2023 r. – przyp. red.) w spółkach Skarbu Państwa nastąpią zmiany. Wobec tego pewne – niejako – czynności w stosunku, nie tylko w stosunku do naszego klubu, ale i innych w całej Polsce – czy też obiektów sportowych – są wstrzymane. My działamy w takiej dyscyplinie sportowej, w której sezon zaczyna się w marcu bądź kwietniu. Nie mogliśmy więc pozwolić sobie na to, aby czekać jeszcze dalej na rozwój wydarzeń. Musieliśmy podjąć decyzję. Przekształciliśmy z racji tego naszą prośbę o współpracę z firmą Tauron na poziomie, kanwie, sponsora strategicznego, głównego. Będziemy się o to starać – podkreślił szef speedway’a pod Jasną Górą.

Norbert Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *