Trwają prace na MSP “Raków”


Na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Raków” już od kilkunastu tygodni trwają intensywne prace modernizacyjne, których finał powinniśmy poznać w lutym 2021 roku. W tym miejscu powstaje nowoczesny, spełniający standardy gry w najwyższej klasie rozgrywkowej stadion piłkarski wraz z odpowiednim zapleczem i infrastrukturą.

Przypomnijmy, inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. „Lwią część” wywalczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, europoseł Jadwiga Wiśniewska i senator poprzedniej kadencji Artur Warzocha.
 
Planując obecny zakres prac związany z zadaniem „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, miasto bazowało na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej na sezon 2020/2021 oraz kolejne.
Projekt realizuje firma Inter Hall Sp. z.o.o. z Katowic, a jego wartość brutto to 17 mln 490 tys. zł. Obecnie prace przy ulicy Limanowskiego 83 postępują zgodnie z wytyczonym harmonogramem. Na tę chwilę trwa układanie instalacji podgrzewanej murawy, a także systemu nawadniania płyty głównej boiska. W kolejnym etapie rozpocznie się montaż trybun o konstrukcji stalowej.
Stadion przy ulicy Limanowskiego 83 będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.
Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.
Całość inwestycji ma zostać zakończona w lutym 2021 roku.
Przemysław Pindor
Foto: Przemysław Pindor
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *