SZKOLNA PIŁKA NOŻNA / Drużyna ,,Żeromskiego” najlepsza


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odebrał puchar za zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w ramach IV Częstochowskich Targów Szkolnych Zawodowiec/Invest In Częstochowa 2020. Teraz jeden z uczestników rozgrywek będzie grał w słynnym Liverpoolu.

.

I edycja Turnieju Piłki Nożnej wiosennych Mistrzostwa Szkół Technicznych  i Branżowych – Zawodowiec odbyła się 4 i 5 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Drużyny walczyły o puchar przechodni, który do czasu następnej edycji będzie prezentowany w murach zwycięskiej szkoły. W turnieju uczestniczyło 11 reprezentacji. W pierwszym dniu drużyny rozlosowane na dwie grupy rywalizowały ze sobą w systemie ,,każdy z każdym”.

Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, przed Technicznymi Zakładami Naukowymi i Zespołem Szkół Ekonomicznych (klasyfikacja końcowa poniżej).

Jednym z uczestników turnieju był Mateusz Musiałowski, uczeń klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego – mówi Krzysztof Kościański, opiekun drużyny.  – Mateusz jest młodzieżowym reprezentantem Polski w piłce nożnej, a niedawno został zawodnikiem słynnego Liverpool FC. Jak donoszą media zaangażowanym w jego sprowadzenie do Anglii był trener pierwszej drużyny Jürgen Klopp. Jest to doskonały przykład, iż poziom sportowy turnieju stał na wysokim poziomie. Oczekiwania rosną, ciekawe kto wystąpi w II edycji…  

Puchar przechodni, który do czasu następnej edycji zmagań będzie prezentowany w „Żeromskim”, wręczył zwycięskiej drużynie 1 września prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Uroczystość, w pełnym reżimie sanitarnym, odbyła się w siedzibie ZSTiO, przy al. Niepodległości. Wcześniejsze wręczenie pucharu przechodniego było niemożliwe ze względu na wybuch pandemii koronawirusa.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego
2. Techniczne Zakłady Naukowe
3. Zespół Szkół Ekonomicznych
4. Zespół Szkół Technicznych
5. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego
6. Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
7-11: Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa
Arbitrem zawodów był Hubert Jary.

na podstawie UMCz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *