Kolejne Polki zagrają w Warszawie!


Znamy już większość par, które zagrają w turnieju gry podwójnej w BNP PARIBAS Poland Open. W tym gronie jest wiceliderka deblowego rankingu WTA Chinka Shuai Zhang, która w Warszawie wystąpi z Niemką Laurą Siegemund.

Wśród 11 par pewnych udziału w turnieju gry podwójnej jest wiele Polek. Na trzeciej pozycji widnieją Katarzyna Piter i Alicja RosolskaKatarzyna Kawa zagra z Vivian Heisen, a Paula Kania-Chodun z Renatą Voracovą. Natomiast na liście oczekujących są Maja Chwalińska i Jesika Maleckova oraz Ania Hertel i Martyna Kubka.
– Cieszy mnie fakt, że nie tylko w singlu, ale również w deblu zobaczymy wiele Polek, w tym doświadczoną parę Piter/Rosolska. Najwyżej rozstawione będą Laura Siegemund i Shuai Zhang. Chinka jest obecnie drugą deblistką świata, na koncie ma m.in. triumfy w Australian Open 2019 i US Open 2021, a w parze z Elise Mertens zagrała w finale tegorocznego Wimbledonu. Duże sukcesy ma za sobą jednak nie tylko ona, wiele tenisistek notowanych jest w pierwszej setce rankingu – powiedział dyrektor sportowy Mariusz Fyrstenberg.
O zwycięstwo w Warszawie zagra w sumie 16 par deblowych. Organizatorzy przyznają jeszcze dwie dzikie karty do turnieju głównego, a pełną listę tenisistek poznamy w sobotę 23 lipca.
Największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250 z liderką światowego rankingu Igą Świątek na czele odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. W puli nagród znajduje się 251 750 USD, a zwyciężczynie w singlu i deblu dopiszą do rankingu WTA po 280 punktów.
Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek.
Bilety na turniej można zakupić poprzez strony ebilet.pl bilety.legia.com. W ostatniej puli dostępne są wejściówki na wszystkie turniejowe dni w dwóch kategoriach cenowych.
Nadal dostępne są również bilety z puli Silver i Gold. Pakiety Premium umożliwiające wejście do Strefy Premium z cateringiem oraz dostęp do miejsc z najlepszą widocznością na kort, można zakupić poprzez portal bilety.legia.com. W sprawie zamówień biletów z puli Premium należy kontaktować się pod adresem: vip@legia.pl.
Źródło: Biuro prasowe BNP Paribas Poland Open 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *