W Koszęcinie policja wykryła nielegalny hazard


Lublinieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS), zabezpieczyli 4 automaty do nielegalnych gier losowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna. Właściciel nielegalnych maszyn musi się liczyć z karą wynoszącą nawet 100 tysięcy złotych od jednego takiego urządzenia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu doprowadzili do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Koszęcinie. Mundurowi w trakcie przeprowadzonej w ostatnim czasie realizacji ujawnili 4 nielegalne automaty do gier. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze izby celno-skarbowej, którzy  przeprowadzili eksperyment w postaci gry kontrolnej, jak również zabezpieczyli znalezione automaty. Śledczy będą teraz ustalali, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z działalnością salonu gier.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, nie można urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych maszyn w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego takiego urządzenia. Karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale w określonych przypadkach również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

 

źródło Policja Lubliniec

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *