Piknik z Rio 2023 – na sportowo ze sztukami walki


23 lipca na Błoniach w Złotym Potoku odbył się “Piknik z Rio 2023 – na sportowo ze sztukami walki”, którego organizatorami byli: Rio Grappling Club Częstochowa, Gmina Janów oraz sponsor główny – firma Kalspaw.

 

Dopisała zarówno pogoda jak i ludzie. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas którego nikt się nie nudził. Odbyły się zajęcia Jogi dla osób chętnych prowadzone przez Irminę Sętowską z Joga w Rio, trening Footballu Amerykańskiego prowadzony przez klub Warriors Sieradz. Pokaz Capoeiry jak i otwartą lekcje przeprowadziła grupa z Akademii Ruchu Częstochowa, pokaz Taekwondo przygotowali zawodnicy posiadający czarne pasy z klubu KS Wojownik, pokaz oraz trening Boksu przeprowadził Mistrz Polski w boksie zawodowym Robert Parzęczewski. Ostatni pokaz przygotowali organizatorzy czyli Rio Grappling Club Częstochowa prezentując czym jest Brazylijskie Jiu-Jitsu. Na koniec dzieci mogły spróbować swoich sił podczas sparingów BJJ z zawodnikami Rio Grappling Club. Po wszystkich pokazach odbyła się otwarta mata, czyli czas, w którym każdy kto znał podstawy grapplingu mógł wymienić się swoim doświadczeniem.

Oprócz pokazów i zajęć otwartych inne organizacje urozmaiciły ten dzień prezentując swoją działalność w przygotowanych stoiskach namiotowych, w tym m.in.: militaria od ContraTac. gdzie każdy mógł zapoznać się z bronią palną, stanowisko Stowarzyszenia Jurajska Szkoła Surwiwalu, gdzie dzieci mogły nauczyć się podstaw przetrwania w trudnych warunkach, w tym jak rozpalić ogień. Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team prowadził w swoim namiocie zajęcia z pierwszej pomocy. Miłośnicy zwierząt mogli wspomóc finansowo Stowarzyszenie Częstochowa dla Zwierząt oraz porozmawiać o ich działaniach. Dzieci zabawiał jedyny w swoim rodzaju animator Hapi Hapi, który w bardzo kreatywny i inspirujący sposób organizował im czas wolny. Oprócz tego było dmuchanie balonów, bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchaniec oraz wiele innych atrakcji!

O nagrody i upominki dla uczestników wydarzenia zadbali:

▪️ Marol Składy budowlano-opałowe ▪️ Studio Flag ▪️ Konbartczyszczenie ▪️ Muscle Power Częstochowa ▪️ MNIAM MNIAM Częstochowa ▪️ Purena ▪️ Pizzeria Romano ▪️ Żarełko ▪️ FitProfit & FitSport ▪️ Ulisses Wszystko do biura ▪️ Automyjnia Ręczna 100Dulscy ▪️ Forehand.pl ▪️ Stacja Grawitacja Częstochowa ▪️ RMF MAXX Częstochowa ▪️ Meble Tina

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *