Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych – Olesno 2022

W tym roku do Olesna przyjechało ponad 600 biegaczy z całej Polski, aby rozegrać walkę o medale w 94 edycji Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Wśród uczestników było również 11 lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych ( U 18, U 20, Seniorzy ).

Biegacze CKS zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 2 medale brązowe. Indywidualnie na 3 stopniu podium w kategorii U 20 stanął Michał Piątek na dystansie 3 km. Drugi medal brązowy wywalczyła drużyna seniorów w składzie: Oliwier Mutwil, Rafał Formicki, Dominik Klimek, Rafał Nowak.  Startowali oni na dystansach 4 i 8 km. A do klasyfikacji drużynowej zaliczane były miejsca indywidualne. Oliwier Mutwil na 4 km był tuż za podium na 4 pozycji, a na 8 km 15 miejsce zajął Rafał Formicki, 33 miejsce Dominik Klimek, 34 miejsce Rafał Nowak. W kategorii U 20 startowały jeszcze Anna Lizińska i Olga Droś na dystansie 4 km. Lizińska przez cały dystans walczyła bardzo ambitnie kończąc rywalizację na 7 pozycji, a Droś na 20.

W kategorii U 18 na dystansie 2 km Hanna Bigdowska zajęła 15 lokatę. Na 17 pozycji bieg ukończyła Klaudia Wrzosowska – 3 km, 20 miejsce przypadło  Radosławowi Poradzie – 5 km, a Mateusz Majewski dobiegł do mety 36 na dystansie – 3 km.

W klasyfikacji drużynowej U 20 zawodnicy CKS ( Piątek, Lizińska, Droś ) sklasyfikowani zostali na 5 pozycji.