Walczyli amatorzy z Częstochowy


Żużel: rozgrywki nieprofesjonalnych

W sobotę (17 lipca) na owalu przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie rozegrano trzecią rundę tegorocznych zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski Nieprofesjonalnych. W imprezie z dorobkiem 45 „oczek” triumfowali gospodarze. Druga pozycja przypadła sekcji amatorskiej Włókniarza Częstochowa, która wywalczyła 37 punktów. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano natomiast Old Boys z Bydgoszczy (32 pkt). W zawodach ze względu na problemy kadrowe nie wzięli udziału zawodnicy RKM-u ROW Rybnik. Z bardzo dobrej strony na torze w Lublinie zaprezentował się zaledwie piętnastoletni adept częstochowskiej szkoły żużla, Hubert Łęgowik. Młodzian w debiucie w całkiem niezłym stylu wywalczył bowiem 9 „oczek”.

Włókniarz Częstochowa – 37: Robert Szewczyk 8 (1,3,w,3,1), Zbigniew Kasprzyk 7 (2,1,2,2,-), Hubert Łęgowik 9 (2,2,2,2,1), Mirosław Ziębaczewski 1 (-,-,-,1,-), Dariusz Głębocki 12 (3,w,3,3,3).
+ foto: Hubert Łęgowik z częstochowskiej szkoły żużla zaprezentował się bardzo dobrze podczas czwórmeczu amatorów sportu żużlowego rozgrywanego w Lublinie. AUTOR: R. PIOTROWSKI

PAWEŁ MIELCZAREK

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *