Odnowiony i nowoczesny


Pierwszych pacjentów na zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Blachowni przyjęto 6. lutego

Oddział unowocześniono w dużej mierze dzięki funduszom unijnym. Placówka otrzymała 1 mln 32 tys. złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Obligatoryjne środki własne – 514.556 zł – zapewniło Starostwo Powiatowe w Częstochowie. – Projekt modernizacji szpitala powstał w połowie roku 2004, akceptacja była już w grudniu tegoż roku. Rok 2005 to załatwienie wszelkich formalności. Udało się nam uzyskać prefinansowanie zadania. Pomógł Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielił kredytu na dogodnych warunkach – mówi zastępca dyrektora Stanisław Sowier. Samą inwestycję przeprowadzono w rekordowym tempie. Prace rozpoczęto 17. października 2005 r., zakończono 14. stycznia br.
Po modernizacji oddział prezentuje się na wskroś nowocześnie. – Wyposażony jest w wysokospecjalistyczną aparaturę monitorującą i diagnostyczno-leczniczą. Spełnia wszystkie normy unijne – mówi ordynator dr Jolanta Zybura. Oddział jest czterołóżkowy, pracuje na nim 10 pielęgniarek i 7 lekarzy. – Przyjmujemy wszystkich pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki, z całego powiatu częstochowskiego – mówi dr J. Zybura.
11. lutego szpital odwiedziła delegacja samorządowców z zaprzyjaźnionego ze starostwem powiatu bodeńskiego z Niemiec. Na ręce dyrektora szpitala Zbigniewa Jabłonki mer powiatu bodeńskiego, Siegfierd Tann, przekazał pieniądze na potrzeby placówki.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *