Koronawirus nie ustępuje / Nowe przypadki zakażenia w Częstochowie


W Śląskim Oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przy ul. Sobieskiego w Częstochowie, w połowie lipca odbyła się narada kierowników poszczególnych jednostek z województwa. Niestety, u jednego z jej uczestników kilka dni po posiedzeniu stwierdzono wynik dodatni na SARS-CoV-2. Natychmiastowe badania potwierdziło pozytywny wynik u kolejnych osób, które uczestniczyły w naradzie.
Jaki jest stan na dzisiaj zapytaliśmy rzecznika ARiMR w Częstochowie. Sprawę wyjaśnia zastępca Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Dawid Zamora.  

 

 

– Zgodnie z naszą wiedzą wśród pracowników Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Biur Powiatowych podległych Śląskiemu Oddziałowi Regionalnemu ARiMR na chwilę obecną potwierdzono łącznie 6 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dyrekcja Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wprowadziła niezwłocznie wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa. Niestety, w czasie pandemii, mamy przypadki zakażeń w wśród naszych pracowników, po uzyskaniu takiej wiedzy w każdym przypadku natychmiastowo i szczegółowo informujemy Służby Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dalsze decyzji o nadzorze epidemiologicznym czy też objęciu pracowników kwarantanną podejmuje ten organ, natomiast z naszej strony przeprowadzamy ozonowania pomieszczeń, dezynfekcję oraz działania reorganizacyjne umożliwiające funkcjonowanie naszych komórek i jednostek organizacyjnych. Na bieżąco pełne informacje w tym zakresie są kierowane do właściwych jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej, po otrzymaniu wytycznych są one przez nas niezwłoczne wdrażane – jesteśmy pod pełną kontrolą i w pełnej współpracy ze służbami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Osoby zakażone oraz pracownicy mogący mieć z nimi kontakt, również realizują wszystkie zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej – mówi Dawid Zamora.

Jak informuje Sanepid w Częstochowie osoby nie muszą być hospitalizowane, przebywają na kwarantannie i są pod nadzorem epidemiologicznym. Według danych częstochowskiego Sanepidu, który swoim działaniem obejmuje poza Częstochową także powiat częstochowski, na dzień 24 lipca w Częstochowie wynik dodatni na koronawirusa stwierdzono u 135 osób (w ostatniej dobie u dwóch), natomiast w powiecie częstochowskim – u 77 osób (w ostatniej dobie u jednej).

Sytuacja z koronawirusem zaczyna się zaostrzać. W sumie w Polsce od początku pandemii, jak podaje Ministerstwo Zdrowa liczba wykrytych zakażeń to 42 622przypadki.. Zmarły 1664 osoby. W województwie śląskim od marca stwierdzono zakażenia u 15 153 osób. Zmarło 382 chorych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *