Dobrze wypadli, choć nie zdobyli medalu

Modelarstwo lotnicze

– Zawodnicy spisali się dobrze. Zabrakło jednak dobrej pogody. Dla większości zawodników był to pierwszy start w zawodach takiej rangi – ocenia Mariusz Wrona trener częstochowskich modelarzy juniorów występ swoich podopiecznych na mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w miniony weekend w Gliwicach.
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych tym razem zakończyły się bez sukcesu częstochowskich modelarzy. Zawodnicy z Aeroklubu Częstochowskiego, którzy w poprzednich latach zdobywali laury na tych zawodach w klasie F3J/M – zdalnie sterowanych szybowców termicznych, wrócili w tym roku bez medalu.
Najlepszym z modelarzy juniorów Aeroklubu Częstochowskiego okazał się Łukasz Grajcar, który zajął ósme miejsce. Tobiasz Piaszczyk wywalczył 11. pozycję. Mikołaj Rakus uplasował się na 17. lokacie, a tuż za nim znalazł się Mateusz Świsulski. W zawodach startowało 27 zawodników.
W klasie S6A – rakiet czasowych z taśmą startujących z wyrzutni rywalizowało 52 modelarzy.
Najlepiej z częstochowskich zawodników spisał się Przemek Rogut, który zajął 11. miejsce. Mikołaj Rakus uzyskał 16. pozycję, a Tobiasza Piaszczyka sklasyfikowano na 19. lokacie.