Złoty medal Leszka Mazurkiewicza


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI WKKW

W dniach 16-17 sierpnia 2008 roku, w Klubie Jeździeckim „Szarża” im. 8. Pułku Ułanów w Bolęcinie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w WKKW (Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego). Częstochowę reprezentował Leszek Mazurkiewicz na klaczy Wenus, w barwach Wyższej Szkoły Lingwistycznej
Pogoda niestety nie rozpieszczała zawodników. Zmagania toczyły się w strugach deszczu na mokrym podłożu. Nie odstraszyło to jednak uczestników, którzy dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik. W sobotę, wcześnie rano rozegrano próbę ujeżdżania, która tradycyjnie rozpoczyna WKKW. W konkurencji tej, z wynikiem 59,38 proc., zwyciężył Leszek Mazurkiewicz. Po południu odbyły się skoki przez przeszkody. Bezbłędnie i w normie czasu tor pokonał częstochowianin, a także Natalia Żelazna (Uniwersytet Śląski) oraz Ewa Jacyno (Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie).
W niedzielę rano przyszedł czas na ostatnią, najtrudniejszą z prób – kros. Gospodarz toru zaplanował trasę, składającą się z czternastu przeszkód i piętnastu skoków, z normą czasu cztery minuty. Ponadto dwa przejazdy obowiązkowe, kłody, wąski front, piramida oraz bankiet. Leszek Mazurkiewicz pokonał trasę bez błędów na przeszkodach. Próbę zakończył jednak z ośmioma punktami karnymi, za przekroczenie limitu czasu. Mimo to zsumowane wyniki z trzech konkurencji dały mu zwycięstwo w całych zawodach.

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *