Kolejne zwycięstwo Kolejarza

BADMINTON

W ósmej kolejce II ligi BKS Przemysłówka Kolejarz Częstochowa pokonał na wyjeździe KS-em Masovię Płock 4:1.

Mecz rozpoczął się od rozegrania równolegle dwóch pojedynków. W jednym zmierzyli się Maciej Ociepa i Adam Kosz. Spotkanie znakomicie otworzył Maciej i po kilku ładnych akcjach odskoczył na 6 punktów. Przez cały pierwszy set kontrolował grę aż do stanu 19:12. Mimo że Adam zaczął odrabiać straty, partia zakończyła się wynikiem 21:18 dla częstochowianina. W przerwie trener Tadeusz Brzozowski dał reprymendę zawodnikowi, który drugą odsłonę wygrał gładko 21:14. Na drugim boisku Kinga Rudolf z łatwością rozprawiła się z Magdaleną Czuchrą 21:12, 21:15.
Jak zwykle w meczach Kolejarza najwięcej emocji przysporzył debel mężczyzn. Naprzeciw siebie stanęły pary Maciej Ociepa / Marcin Ociepa i Adam Załęski / Adam Kosz. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, kibice mogli oglądać piękne wymiany, wspaniałe ataki i fenomenalne obrony. Starcie wygrali Ociepa / Ociepa 21:18, 18:21, 21:16.
W grze podwójnej kobiet po czterotygodniowej przerwie w treningach spowodowanej chorobą wystąpiła Agata Stelmaszczyk w parze z Kingą Rudolf. Dziewczęta zmierzyły się z Magdaleną Kobą i Magdaleną Czuchrą. Po zaledwie siedemnastu minutach częstochowianki tryumfowały 21:15, 21:16.
W ostatnim pojedynku dnia Marcin Ociepa i Agata Stelmaszczyk przegrali minimalnie 21:19, 21:19 z Adamem Załęskim i Magdaleną Kobą. W obu setach gospodarze prowadzili 20:16 i niestety naszym zawodnikom nie udało się odrobić strat.

KS Masovia Płock – BKS Przemysłówka Kolejarz Częstochowa 1: 4
Adam Kosz – Maciej Ociepa 18:21, 14:21
Magdalena Czuchra – Kinga Rudolf 12:21, 15:21
Adam Kosz / Adam Załęski – Maciej Ociepa / Marcin Ociepa 18:21, 21:18, 16:21
Magdalena Koba / Magdalena Czuchra – Agata Stelmaszczyk / Kinga Rudolf 15:21, 16:21
Adam Załęski / Magdalena Koba – Marcin Ociepa / Agata Stelmaszczyk 21:19, 21:19