Koncert w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski


W niedzielę 19 maja 2019 roku w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy odbył się koncert z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Świętego Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Utwory Juliusza Łuciuka do słów Jana Pawła II, Tadeusza Szymy, Jerzego Sypka zabrzmiały w wykonaniu Katarzyny Suskiej-Zagórskiej, Macieja Zagórskiego, Dariusza Siedlika, Grzegorza Majki. Były to: „Oda papieska do Ojca Świętego Jana Pawła II”, „Prasakrament”, „Medytacja o Praźródle Miłości”, trzy liryki: „Powrót – Sereno”, „Powrót – Doloroso”, „Santo subito!”, „Modlitwa do św. Jana Pawla II Pieśni Obrazy dźwiękiem malowane” oraz prawykonanie „Pragnienie Pamięci” Tadeusza Szymy i Grzegorza Majki.

Koncert został zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater, parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeżnicy i partnera projektu województwo łódzkie, pod honorowym patronatem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo, marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, poseł RP Anny Milczanowskiej.
W Nowej Brzeźnicy w dawnym mieście królewskim urodził się kompozytor Juliusz Łuciuk i Jan Długosz i tam w szczególny sposób czczony jest św. Jan Paweł II. Od 2014 roku św. Jan Paweł II jest obecny w znaku relikwii w tej wspólnocie, każdego 16 dnia miesiąca jest odprawiane nabożeństwo ku czci Papieża Polaka z ucałowaniem jego relikwii.

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. o godzinie 15.00 w Bazylice Jasnogórskiej odbędzie się koncert pieśni religijnych Stanisława Moniuszki w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater .Koncert jest pod patronatem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo, przeora Klasztoru na Jasnej Górze O. Mariana Waligóry, ,Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Patronat medialny :Tygodnik Katolicki „Niedziela: ,Tygodnik Regionalny ?Gazeta Częstochowska”, Radio Jasna Góra .W roku 2019 obchodzimy rocznice 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.
WSTĘP WOLNY

JSz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *