Raków II Częstochowa “wypunktował” Agencję Inwestycyjną Stilon Gorzów Wielkopolski!

Beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa odniósł w tym sezonie, czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu! Tym razem podopieczni Tomasza Kuźmy rozgromili w Częstochowie, innego beniaminka – Agencję Inwestycyjną KS Stilon Gorzów Wielkopolski, 4:0!

Początek spotkania pomiędzy Rakowem II Częstochowa a Agencją Inwestycyjną KS Stilonem Gorzów Wielkopolski wcale nie zapowiadał, że to częstochowianie pokonają ostatecznie rywali i to aż, 4:0!

W 8.minucie meczu goście po raz pierwszy w tym spotkaniu byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Po strzale Olafa Nowaka, piłka obiła jednak poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Rajczykowskiego. Golkiper “dwójki” dzień przed ligowym spotkaniem z gorzowianami podpisał, nowy trzyletni kontrakt z Rakowem Częstochowa.

W odpowiedzi w 16.minucie na bramkę przyjezdnych uderzał Hubert Tylec, jednak Jego strzał bez żadnych problemów obronił Gabriel Łodej. Podopieczni Tomasza Kuźmy mogli a wręcz powinni objąć prowadzenie w 29.minucie. Przed polem karnym z piłką minął się Filip Karoń. Futbolówka następnie trafiła pod nogi Adriana Balboy, który podał ją  do Pedro Vieiry! Po strzale Portugalczyka, piłkę zmierzającą do pustej bramki zdołał jeszcze zablokować jeden z obrońców gości!

Gorzowianie po tej sytuacji ruszyli do przodu i w 40.minucie to właśnie Oni z kolei mogli zdobyć pierwszą bramkę w tym meczu! Po strzale głową Emila Drozdowicza piłka trafiła w słupek! Do samego końca pierwszej części meczu żadnej ze stron nie udało się już objąć prowadzenia i na przerwę obydwa zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej odsłony rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Najpierw w 47.minucie Pedro Vieira ładnym strzałem pokonał Gabriela Łodeja, a 300.sekund później na indywidualną akcję zdecydował się wychowanek Akademii Raków, Miłosz Rogula. Przez nikogo nieatakowany oddał strzał z około 25.metrów w długi róg gorzowskiej bramki. Uderzenie zawodnika gospodarzy mógł tylko odprowadzić wzrokiem wychowanek Hetmana Włoszczowa!

Po dwóch straconych bramkach, z gospodarzy uszło powietrze. W 63.minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Balboa, natomiast w 87.minucie dzieła zniszczenia drużyny przyjezdnych dopełnił Kamil Chliliński!

Raków II Częstochowa tym samym pokonał Agencję Inwestycyjną KS Stilon Gorzów Wielkopolski, 4:0 w spotkaniu czwartej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Zespół pod wodzą Tomasza Kuźmy odniósł, czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i ma na swoim koncie 12.punktów! Druga w tabeli, KS Lechia Zielona Góra na swoim koncie ma dziewięć “oczek”, ale swoje ligowe spotkanie rozegra dopiero w niedzielę, 21.sierpnia. O godzinie 14:00 zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna rezerw Rakowa Częstochowa rozegra w piątek, 26.sierpnia br. O godzinie 17:00 podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się na wyjeździe z KS Lechią Zielona Góra. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie MOSiR przy ulicy Sulechowskiej 37. Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kibiców jest taka, że  bezpłatną transmisję “na żywo” z tego meczu przeprowadzi Lubuski Sport – TVP3 na swoim kanale na YouTube!

20.08.2022, g.12:05: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – Agencja Inwestycyjna KS Stilon Gorzów Wielkopolski 4:0, (0:0),

Bramki:

1:0: Pedro Vieira 47′

2:0: Rogula 52′

3:0: Balboa 64′

4:0: Chiliński 87′

Sędziował: Dawid Matyszczak (Kluczbork). Żółte kartki: Zielonka 55′ (faul) – Drozdowicz 5′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Rajczykowski – 3.Michał Czekaj , 4.Bartosz Chłód, 8.Adrian Balboa (72′ 14.Jakub Bator), 10.Hubert Tylec, 11.Pedro Vieira (72′ 9.Kamil Chiliński), 13.Piotr Malinowski, 16.Oliwier Kuchaczyk (77′ 5.Szymon Rygiel), 18.Szymon Zielonka (60′ 22.Jakub Wireński), 20.Łukasz Furtak, 21.Miłosz Rogula (60′ 19.Tobiasz Kubik).

Rezerwowi: 12.Dominik Noweta – 6.Jakub Bęben.

Trener: Tomasz Kuźma.

Agencja Inwestycyjna KS Stilon Gorzów Wielkopolski : 1.Gabriel Łodej – 3.Filip Karoń, 4.Szymon Pająk (63′ 16.Jakub Kaniewski), 5.Dawid Sadowski, 7.Paweł Świerczyński, 17.Maksym Bohdanov, 19.Ryōma Ishizuka (80′ 11.Wojciech Kurlapski), 20.Filip Wiśniewski (kpt), 21.Emil Drozdowicz (80′ 9.Mateusz Kaczor), 24.Konrad Przybylski, 77.Olaf Nowak.

Rezerwowi: 12.Grzegorz Gibki – 14.Łukasz Maliszewski, 15.Maksymilian Trepczyński, 18.Cyprian Poniedziałek.

Trener: Karol Gliwiński.