Szkoła Pinokio na ogólnopolskim podium!


Trzyosobowa reprezentacja szkoły zdobyła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Finału Krajowego XV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, który odbył się w dniach 12-13 czerwca w Starogardzie Gdańskim . Dodatkowo, uczeń tej szkoły, Oskar Biela, zdobył trzecie miejsce w kategorii indywidualnej.

 

Do zmagań w Turnieju przystąpiło 10 najsilniejszych reprezentacji z całej Polski, w tym drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pinokio w Częstochowie.

 

W pierwszym dniu przeprowadzono test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Po nim zaproszono na wycieczkę do Grodu Owidzkiego.

Dzień drugi obfitował w emocje związane z rywalizacją. Rozpoczął się od toru przeszkód, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoją zwinność i szybkość podczas jazdy na rowerze. Następnie odbyła się kolejna konkurencja na miasteczku ruchu drogowego, podczas której dzieci wykazały się znajomością zasad ruchu drogowego i umiejętnościami praktycznymi. Rywalizację zakończyła prezentacja umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzona na żywej osobie.

 

Sędzią głównym zawodów był kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Oficjalne wyniki prezentują się następująco:

  • Miejsce I: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu
  • Miejsce II: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim
  • Miejsce III: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna Pinokio w Częstochowie

Indywidualnie:

  • Miejsce I: Wiktor Przysło
  • Miejsce II: Gracjan Jordan
  • Miejsce III: Oskar Biela

Oskar za swoje indywidualne osiągnięcie otrzymał także rower.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *