LEKKA ATLETYKA.Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Bigach Przełajowych

W ostatnią sobotę (03.03) w Mysłowicach przy mroźnej ale słonecznej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy).

W gronie ponad 200 uczestników w walce o medale wystartowało 12 zawodników CKS Budowlani. Biegacze z Częstochowy wywalczyli 6 medali. 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Kowalska, która w kategorii młodziczek zwyciężyła w biegu na dystansie 2000 m. W tej samej kategorii wiekowej na podium stanęli również: Michał Piątek – srebrny medal, dystans 3000 m oraz Jakub Szymczak, który był 3 – 2000 m. Srebrny medal wywalczyła Sylwia Ślęzak (kat seniorka) – 4000 m, brązowy Jan Sitowski (jun. młodszy) – 3000 m, brązowy Grzegorz Karaś (junior) – 5000 m. Pozostali zawodnicy CKS również pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując w tej rywalizacji czołowe lokaty: Monika Sitek (seniorka) 4 miejsce – 4000 m, Łukasz Grajcar (senior) 4 miejsce – 6000 m, Marek Chruściel (młodzik) 5 miejsce – 2000 m, Cyprian Ligorowski (młodzik) 6 miejsce – 3000 m, Dominik Klimek (senior) 8 miejsce – 6000 m. Pecha miał nasz najlepszy biegacz w kategorii seniorów Rafał Formicki, którego w połowie dystansu z rywalizacji wyeliminowała kontuzja. Podczas tych zawodów biegacze walczyli także o uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Polski które odbędą się 17.03 w Żaganiu w kategorii (seniorów, juniorów, juniorów młodszych). Z zawodników CKS sztuka ta udała się Sylwii Ślęzak, Grzegorzowi Karasiowi, Jankowi Sitowskiemu oraz Jakubowi Mrożkowi. Jakub w ostatnich zawodach nie startował (choroba), ale kwalifikacje wywalczył w zawodach, które odbyły się tydzień wcześniej.