Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?


– pod takim hasłem Bank Żywności w Częstochowie rozpoczyna Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęca wszystkich do wsparcia osób najuboższych. 7,8 i 9 grudnia w ponad 40 sklepach na terenie naszego regionu, odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Od 23 listopada można zrobić zakupy w internetowym sklepie charytatywnym lub wysłać charytatywny sms.

Bank Żywności w Częstochowie 7, 8 i 9 grudnia już po raz kolejny organizuje zbiórkę żywności na terenie Częstochowy, Lublińca, blachowni i Boronowa. Około 500 wolontariuszy czekać będzie na produkty w ponad 40 sklepach spożywczych.
Szczegółowa lista sklepów jest dostępna na stronie internetowejwww.bankizywnosci.pl

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje, ponad 2,5 mln osób. Na terenie naszego regionu, Bank Żywności w Częstochowie regularnie przekazuje produkty spożywcze organizacjom charytatywnym, za których pośrednictwem pomoc trafia do 40 tysięcy najbardziej potrzebujących rocznie.

Na to, jak będą wyglądały święta najuboższych w naszych regionie może mieć wpływ każdy z nas. Wystarczy w dniach zbiórki w sklepach kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom Banku Żywności w Częstochowie.

W zeszłym roku, dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórki Żywności zbiórki udało się zebrać 13,5 ton żywności, a w samej Częstochowie 7,5 ton żywności, która trafiła około 40.000 potrzebujących. Taki wynik to także sukces wolontariuszy. W tym roku w akcję zaangażowało ponad 500 wolontariuszy.

Świąteczna Zbiórka Żywności Zbiórka odbędzie się na terenie całej Polski, już po raz 16., w ponad 3 300 sklepach spożywczych, w 540 miejscowościach. W tym roku organizują ją 32 Banki Żywności. Lista wszystkich sklepów, w których można będzie wziąć udział w zbiórce, od 1 grudnia zostanie opublikowana na stronie www.bankizywnosci.pl. W tym roku akcję wspiera aż 50 000 wolontariuszy! W 2011r, dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórka Żywości, udało się zebrać 760 ton żywności, która trafiła do ok. 350 000 osób.

Podziel się zakupami bez wychodzenia z domu

Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę artykułów spożywczych również w Internecie. Na stronie bankizywnosci.pl. Znajduje się wejście do sklepu charytatywnego, w którym można zrobić zakupy na rzecz najuboższych. Zakupów można dokonać do 23 grudnia. Partnerem zbiórki z Internecie jest sieć sklepów Piotr i Paweł.

Do 31 grudnia można wesprzeć Banków Żywności wysyłając charytatywny sms POMAGAM na nr 73365
(3 ZŁ + VAT, DZIĘKUJEMY OPERATOROM ZA WSPARCIE AKCJI). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności, dzięki czemu, przez cały rok żywność będzie mogła szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień jej brakuje.

Informacje na temat ogólnopolskiej akcji Świąteczna Zbiórka Żywności:
Agnieszka Bielska, tel. 692 018 022, 22 654 64 00 wew. 114, agnieszka.bielska@bankizywnosci.pl

BANK ŻYWNOŚCI W CZĘSTOCHOWIE, ul. Waszyngtona 47A/3, Częstochowa, 42-217 Częstochowa; KRS (0000103100)

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest ograniczanie marnowania żywności i niedożywienia w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 29 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Federacja wspiera Banki Żywności w realizacji misji, poprzez wsparcie instytucjonalne, merytoryczne i finansowe, a także prowadzi ogólnopolskie projekty edukacyjne i kampanie społeczne. Banki Żywności pomagają codziennie. Systematycznie przekazują żywność ponad 3 500 organizacjom charytatywnym, za pośrednictwem, których trafia ona do ponad 1 500 000 potrzebujących. W 2011 roku Banki Żywności przekazały łącznie blisko 70 000 ton artykułów spożywczych pozyskanych od producentów, dystrybutorów, z unijnego programu PEAD, a także ze zbiórek żywności i projektu wyklikajzywność.pl. Były to głównie podstawowe produkty spożywcze, jak mleko, sery, mąka, makarony, a także napoje, przetwory mleczne. Pomoc trafiła m.in. do osób samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, bezrobotnych, starszych

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *