Dromet z tarczą, Politechnika na tarczy

KOSZYKÓWKA

Koszykarki Drometu wygrały kolejny mecz o utrzymanie w Lidze Centralnej. Tym razem wysoko pokonały zespół Korony Wschowa. Zacięta walka w początkowych fragmentach gry nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa podopiecznych trenera Urbańczyka. Jednak końcówka pierwszej kwarty oraz odsłony druga i trzecia to gra częstochowianek jak z przysłowiowych nut. Przed ostatnią odsłoną gospodynie prowadziły 76:35.Mimo porażki w ostatniej kwarcie częstochowianki wysoko wygrały mecz w stosunku 95:58.

Dromet AJD Częstochowa – WUKS Korona Marmorin Wschowa 95:58 (24:13, 25:10, 27:12, 19:23)

Dromet AJD: Kotonowicz 25, Mielczarek 22, Stasiuk 19, Filipek 7, Juchniewicz 7, Kupczak 6, Dziegiedź 5, Motyl 4, Hepner 0.

Porażka AZS-u Politechniki w konfrontacji z zespołem z Kielc znacznie skomplikowała częstochowskiemu zespołowy sytuacje. Podopieczni Zbigniewa Mardonia spadli na piąta pozycję w tabeli i coraz trudniej będzie im wywalczyć miejsce w czołowej czwórce.

UMKS Kielce – AZS Politechnika Częstochowa 107:76 (32:15, 24:24, 23:18, 28:19)

AZS Politechnika: Kotlewski 21, Wojciechowski 15, Bluma 9, Pławucki 8, Klocek 7, Karkoszka 7, Szepczyński 6, M. Sośniak 2, J. Sośniak 1, Pałac 0, Szlichta 0.