Przegrana AZS-u po dłuższej ligowej przerwie

Po ponad miesięcznej przerwie do gry w 3. grupie 2. Ligi w sezonie 2023/2024 powrócili siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Podopieczni Wojciecha Pudo w środę (17 stycznia) zmierzyli się na wyjeździe z DOFU Bielawianka-Bester Bielawa.

Lepiej w potyczkę weszli częstochowianie. Po zaciętej rywalizacji pokonali rywali w inauguracyjnej partii 25:23. Wydawać się zatem mogło, że „Biało-Zieloni” podejmą walkę o kolejne w tym sezonie ligowe punkty. Jednakże miejscowi przystąpili do kontrofensywy, tryumfując w dobrym stylu w drugim i trzecim secie odpowiednio 25:19 oraz 25:14. Goście nie zamierzali załamywać rąk i podjęli rękawice w czwartej odsłonie. Ta część spotkania, podobnie jak pierwsza, również miała zacięty przebieg. Ostatecznie jednak to miejscowi schodzili z boiska w zwycięskich nastrojach. Po emocjonującej końcówce Bielawianka-Bester wygrała czwartego seta 25:23, a całe starcie 3:1.

Kolejny mecz zawodnicy AZS-u rozegrają w sobotę (20 stycznia). W tym dniu udadzą się do Wałbrzycha, gdzie na „Akademików” czeka już, sąsiadująca z nimi w tabeli, drużyna KPS-u Chełmca. Aktualnie wałbrzyszanie plasują się na dziewiątej lokacie, zaś częstochowianie na dziesiątej. Batalia w mieście województwa dolnośląskiego rozpocznie się o godzinie 19.00.

DOFU Bielawianka-Bester BielawaEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:23)