Siatkarskie wieści

* Zawodnicy Delic-Polu Norwid AZS pozazdrościli chyba sukcesów swoim starszym kolegom, gdyż podobnie jak drużyna Pamapol-u wiodą oni prym w swojej klasie rozgrywkowej. W czwartej ligowej kolejce pokonali u siebie Juventur Wałbrzych 3:1. Kolejne sety kończyły się następującymi wynikami: 25:19, 18:25, 25:17, 25:20. Gorzej było niestety w wyjazdowym pojedynku z Czarnymi Rząśnia. Delic-Pol osłabiony brakiem Marcina Krysia i Macieja Kordysza przegrał 3:1 (14:25, 25:20, 25:20, 25:21).

* Rywalizujące w serii B siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa wygrały na własnym parkiecie z zespołem Wisły Kraków 3:1. Podopieczne Rafała Bogusa po zaciętym pojedynku zwycięsko wyszły z pierwszej (25:23), trzeciej (25:19) i czwartej (25:23) partii. Druga odsłona należała do “białej gwiazdy”, która wygrała 25:22. Dobra passa trwa. Siatkarki SPS Politechniki bez straty seta pokonały w minioną sobotę na wyjeździe AZS Białystok. Obecnie SPS zajmuje drugą pozycję w tabeli, ustępując tylko jednym punktem zespołowi MMKS Dąbrowa Górnicza.
* W miniony weekend w częstochowskiej hali Polonia odbył się turniej eliminacyjny Pucharu Konfederacji. Pamapol Domex AZS pokonał zespoły Nea Salamina Famagusta (Cypr) oraz Crvena Zvezda Belgrad (Serbia i Czarnogóra), ale w meczu o awans do 1/8 finału Pucharu Konfederacji nie sprostał Lokomotivowi Jekaterinburg (Rosja). Tym samym jako ostatni z trzech polskich zespołów biorących udział w rozgrywkach odpadł z nich. Przez drugą rundę nie udało się również przebrnąć Skrze i PZU AZS-owi Olsztyn. Pamapol w całym turnieju musiał sobie radzić bez Michała Winiarskiego, któremu przyplątała się kontuzja mięśni grzbietu.