Exact Systems Norwid robi roszady w składzie. Odchodzi 7 siatkarzy!


Siedmiu siatkarzy z obecnego składu Exact Systems Norwida opuszcza częstochowski klub. Na ich miejsce mają przyjść zawodnicy, którzy podniosą sportowy poziom drużyny i Exact Systems Norwid w sezonie 2021/2022 powalczy o czołówkę Tauron 1.Ligi i być może o awans do PlusLigi.

W drugiej połowie kwietnia siatkarze Exact Systems Norwida po walce w play-off z Polskim Cukrem Avią Świdnik zapewnili sobie 5. miejsce w Tauron 1.Lidze. To najwyższa pozycja częstochowskiego klubu w historii. Jeśli do tego dodamy, że Exact Systems Norwid po rundzie zasadniczej był na 4. miejscu i otarł się o strefę medalową to nie dziwi fakt, że w kolejnym sezonie ma być jeszcze lepiej.

Ze składu Exact Systems Norwida po sezonie odejdzie 7 zawodników. To Damian Kogut, Mikołaj Szewczyk, Kacper Wasilewski, Krystian Walczak, Jan Kopyść, Paweł Cieślik i Aleksander Antosiewicz. Najbardziej dotkliwa może okazać się strata Koguta, który był liderem drużyny. Kogut chce jednak spróbować swych sił w PlusLidze i nadal się rozwijać.

Wkrótce kibice Exact Systems Norwida mogą spodziewać się nowych transferów. Wszystko wskazuje na to, że w klubie z ul. Jasnogórskiej będzie przemeblowana cała linia przyjęcia i na tą pozycję ma przyjść czterech nowych siatkarzy. Z podstawowego składu z poprzedniego sezonu zostali: rozgrywający Tomasz Kowalski, atakujący Tomasz Kryński i dwóch środkowych: Jarosław Mucha oraz Łukasz Usowicz. W drużynie jest też rozgrywający Adrian Kraś.

Źródło: Exact Systems Norwid Częstochowa

Foto: Marek Osuchowski 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *