Drugi zespół Rakowa pokonał RKS Radomsko

Występujący w trzeciej lidze, grupie trzeciej – Raków II Częstochowa pokonał w sobotę, 10.lutego br. przed własną publicznością wicelidera Betcris IV Ligi Łódzkiej – RKS Radomsko, 4:1. Dubletem w tym spotkaniu popisali się: Max Pawłowski (29′ i 36′) oraz Jerzy Napieraj (57′ i 74′).

Od samego początku spotkania sporą przewagę na boisku posiadali gospodarze, którzy bardzo często gościli pod bramką Mykyty Zelenskyego. Swoją najlepszą okazję miał w 13.minucie Piotr Malinowski, który popisał się rajdem w padając w pole karne, efektownie chciał przelobować golkipera rodem z Ukrainy.

Na pierwszego gola dla gospodarzy kibicom przyszło czekać aż do 29.minuty kiedy to na listę strzelców wpisał się Max Pawłowski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 36.minucie i mimo jeszcze kilku okazji ze strony gospodarzy rezultat do przerwy już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie obraz gry nie wiele się zmienił. Nadal stroną przeważającą byli gospodarze a swój dublet ustrzelił inny zawodnik Rakowa II CzęstochowaJerzy Napieraj, który pokonał Daniela Niżnika w 57′ oraz na kwadrans przed zakończeniem meczu. Goście honorowe trafienie zdobyli w 58.minucie kiedy to Muhameda Sahinovicia pokonał…wychowanek częstochowskiego RakowaJuliusz Molis. Gracz ten był zawodnikiem juniorów “Czerwono – niebieskich” w latach 2012-2016.

Tym samym w swoim czwartym spotkaniu kontrolnym zespół pod wodzą Przemysława Oziębały odniósł trzecie zwycięstwo tym razem pokonując efektownie RKS Radomsko, 4:1. W kolejnym meczu towarzyskim drugi zespół Rakowa Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z…rezerwami Miedzi Legnica.

Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 17.lutego br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” a pierwszy gwizdek sędziego ma zabrzmieć o godzinie 13:15. Legniczanie to wicelider czwartej ligi dolnośląskiej. Piłkarze drugiego zespołu Miedzi na półmetku rozgrywek tracą trzy “oczka” do lidera, Słowianina Wolibórz.

4:1: Napieraj 74′

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa). Widzów: 40.

RKS Raków II Częstochowa: Muhamed Šahinović – Oskar Krzyżak (46′ Wiktor Żołądź) , Patryk Jurczyński, Piotr Nocoń (46′ Kacper Nowakowski), Max Pawłowski (46′ Zawodnik testowany 2), Piotr Malinowski (kpt) (64′ Zawodnik testowany 1), Jerzy Napieraj (72′ Jakub Cierpiał), Fabian Gacek (46′ Dawid Kucharczyk) Adam Olejnik (64′ Szymon Zielonka), Kacper Masiak (64′ Jakub Łukasiewicz), Tobiasz Mras (64′ Jakub Wireński).

Rezerwowi: Oskar Kubik.

Trener: Przemysław Oziębała.

RKS Radomsko: Mykyta Zelensky (46′ Daniel Niżnik) – Mateusz Michalski (46′ Kajetan Misztalski), Paweł Bańczyk (80′ Maciej Kłodos), Oliwier Siuda, Barbosa Giovani Oliveira Lucas , Bartosz Trawiński (60′ Patryk Pokora), Bartosz Machaj (kpt), Zawodnik testowany 1 (80′ Juliusz Matusiak), Stanisław Domaniecki, Zawodnik testowany 2, Juliusz Molis. Trener: Sławomir Majak.