Poltent Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa: Półfinaliści (prawie) w komplecie


W środę, 6.września br. na dwóch stadionach w regionie częstochowskim zostały rozegrane spotkania 1/4 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie występującego w czwartej lidzegrupie pierwszej – MKS-u Myszków z trzecioligowym z grupy trzeciej –  Rakowem II Częstochowa zostało przełożone na wtorek19.września br. na godzinę 18:00. Ten mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu MOSiR w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego 13b.

Myszkowianie w poprzedniej rundzie wygrali z Liswartą Krzepice 5:2 natomiast rezerwy Mistrza Polski zdecydowanie pokonały A – klasową Wartę Poraj 9:0.

Najwięcej dramaturgii przyniosło spotkanie Piasta Przyrów z Lotnikiem Kościelec. W tym meczu w regulaminowym czasie gry był wynik (1:1) i o  tym, która z drużyn wywalczy awans do 1/2 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski musiał decydować konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się przyrowianie wygrywając (5:4). 

W drugim środowym spotkaniu ćwierćfinałowym – pogromca Unii Rędzinyobrońcy trofeum wywalczonego w ubiegłym sezonie – drużyna MLKS Pilicy Koniecpol dość niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Jurą Niegowa, 0:2! 

Awans do półfinału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski już wcześniej wywalczyła KOS Victoria Częstochowa, która walkowerem pokonała Zielonych Żarki. Drużyna z Żarek  z powodu braków kadrowych wycofała się z rozgrywek o trofeum w naszym regionie.

Przypomnijmy, że zwycięzca rozgrywek na szczeblu Podokręgu otrzyma nagrodę w wysokości 2500,00 a finalista 1500,00.

Wyniki 1/4 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa:

MLKS Pilica Koniecpol – LKS Jura Niegowa 0:2

KS Piast Przyrów – LKS Lotnik Kościelec 1:1, (5:4)

LKS Zieloni Żarki – KOS Victoria Częstochowa 0:3 (wo)

19.09.2023 (wtorek):

MKS Myszków – RKS Raków II Częstochowa, g.18:00.

 

Terminarz dalszych gier:

1/2 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski:

27.09.2023 (środa), g.16:00

 

FINAŁ POLTENT PIŁKARSKIEGO PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU CZĘSTOCHOWA:

11.10.2023 (środa), g.15:30

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: PZPN 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *