Posprzątali rzeczkę Strugę i łąki


W sobotę 3 września 2022 roku ponad 25 osób przez 3 godziny posprzątało Dźbowską Strugę oraz okoliczne łąki i zagajniki. Pierwsze po wakacjach śmieciobranie zorganizowała Fundacja Rething.

Dzięki kilkugodzinnej pracy piękne  zielone i podmokłe tereny, położone między osiedlem przy Placu Walecznych, ogródkami działkowymi oraz obiektami dawnej kopalni rudy żelaza “Barbara”, u podnóża hałdy “Kamil” odetchnęły. Uczestnicy sprzątania zebrali pełen kontener odpadów, w tym 10 worków plastiku nadającego się jeszcze do recyklingu oraz stare meble, opony, a także wózek z supermarketu i zlewozmywak. ,,Część odpadów została tu podrzucona przez nieodpowiedzialnych działkowców, pozostałe zostawili ludzie o niskiej kulturze osobistej i społecznej, spożywający w tym uroczym miejscu mniej lub bardziej wyskokowe trunki.
Wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych w akcję mieszkańców Dźbowa i pozostałych dzielnic Częstochowy! Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom wydarzenia, których Fundacja Rething nagrodziła książkami o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Po raz kolejny udowodniliście, że nasza Częstochowa może być czysta i zadbana.” – czytamy na FB Grupy Elanex.
Foto: Fundacja Rething
Za: Fundacja Elanex

 

  • Kolumnę dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  • Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *