Victoria Częstochowa zdobywcą Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa!

Występująca w czwartej lidze, grupie pierwszej – KS Victoria Częstochowa pokonała w środę,18.października br. na własnym stadionie trzecioligowe rezerwy Rakowa Częstochowa dopiero po konkursie “jedenastek” (3:1) w Finale Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. W regulaminowym czasie był wynik (1:1).

Początek środowego spotkania należał do zespołu Rakowa, który w pierwszej części spotkania był stroną przeważającą. W 17.minucie Mateusz Głowiński, po podaniu od Tobiasza Mrasa znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Koteckim a ostatecznie piłka znalazła się w rękach bramkarza Victorii. Jedyna bramka w tej części spotkania padła w 26minucie. Rzut wolny z ponad 30.metrów bezpośrednim strzałem na bramkę na gola zamienił Mateusz Głowiński.

Nominalni gospodarze tego meczu do wyrównania doprowadzili dopiero w drugiej części spotkania, kiedy to w 69.minucie meczu Adrian Błaszkiewicz strzałem z “wapna” pokonał Kacpra Jureczkę. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o tym, która z drużyn zdobędzie Poltent Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa oraz czek o wartości wartości 2 500,00 musiał zadecydować konkurs rzutów karnych.

W nich niekwestionowanym bohaterem okazał się golkiper częstochowskiej Victorii, Rafał Kotecki. Wychowanek Płomienia Czarny Las obronił trzy z rzędu “jedenastki”!

Tym samym w konkursie rzutów karnych zwyciężyła KS Victoria Częstochowa (3:1) z rezerwami Rakowa Częstochowa. Finalista rozgrywek otrzymał pamiątkowy Puchar oraz voucher o wartości 1 500,00 a zwycięzca oprócz pamiątkowych złotych medali oraz okazałego Troefum otrzymali voucher o wartości 2 500,00. Pamiątkowe puchary, medale oraz vouchery wręczał Prezes Podokregu Częstochowa, Artur Szymczyk.

Piłkarze częstochowskiej Victorii w rundzie wiosennej obecnego sezonu będą reprezentować Podokręg Częstochowa w rozgrywkach o Fortuna Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Potencjalni rywale KS Victorii Częstochowa w rozgrywkach o Fortuna Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

Podokręg Bielsko – Biała: KS Rotuz Bronów/ TS Podbeskidzie II Bielsko – Biała : Finał 18/19.11.2023

Podokręg Bytom: LKS Drama Zbrosławice

Podokręg Katowice: KS Ruch II Chorzów

Podokręg Lubliniec: LKS Liswarta Lisów/MLKS Woźniki/LKS Orzeł Babienica-Psary/KS Unia Kalety

Podokręg Racibórz: LKS Krzyżanowice/LKS Silesia Lubomia/LKS Naprzód Czyżowice/KS Unia Turza Śląska

Podokręg Rybnik: MKS Odra Wodzisław Śląski/KS ROW 1964 Rybnik/KS Płomień Połomia/LKS Bełk

Podokręg Skoczów: KP Beskid 09 Skoczów/LKS Tempo Puńców

Podokręg Sosnowiec: KS Cyklon Rogoźnik/KS Unia Dąbrowa Górnicza/STS Zagłębie II Sosnowiec/JSP Szczakowianka Jaworzno

Podokręg Tychy: LKS Goczałkowice- Zdrój/ KS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie