Mieszkanie Plus w Częstochowie


Tak, ta inwestycja w Częstochowie jest już realna i bardzo bliska ostatecznego urzeczywistnienia. 8 października 2019 roku, w siedzibie Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. Spółki Skarbu Państwa w Częstochowie, podpisano list intencyjny w sprawie realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus w Częstochowie. Osiedle ma powstać przy ul Wiolinowej w dzielnicy Grabówka.

List intencyjny podpisali przedstawiciele trzech inwestorów zaangażowanych w przedsięwzięcie. W imieniu RFG S.A. – prezes Mirosław Matyszczak i wiceprezes Artur Sokołowski, w imieniu Krajowego Zasobu Nieruchomości – dyrektor Stanisław Skoczylas i w imieniu PFR Nieruchomości S.A. – prezes Mirosław Barszcz.
Prezesi RFG podkreślili, że proces wykonania inwestycji z programu Mieszkanie Plus uruchomili dwa lata temu. – Zważywszy na ciągle utrudnienia ze strony częstochowskiego samorządu, który nie jest zainteresowany taką inwestycją w mieście, wiele już wykonaliśmy. Przede wszystkim uzyskaliśmy pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji i decyzję Urzędu Miasta Częstochowy o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla realizacji tej inwestycji. Teren należy do zasobów Skarbu Państwa jest już przygotowany pod budowę, z dostępem do mediów – mówi prezes Mirosław Matyszczak.
Jak dodaje RFG podjęło temat realizacji programu, aby wyjść naprzeciw potrzebom częstochowian. – Nasza młodzież kończy tu szkoły i niestety z braku perspektyw ucieka do innych miast. W Częstochowie brakuje mieszkań i uznaliśmy, że rozwiązaniem na te bolączki będzie rządowy program Mieszkanie Plus. Da on szansę młodym ludziom na założenie rodziny i rozwój zawodowy – stwierdza dobitnie prezes Matyszczak. Jednocześnie serdecznie wiceministrowi rolnictwa rozwoju wsi, posłowi Szymonowi Giżyńskiemu za ciągłe i nieocenione wsparcie w realizacji zadań RFG. Podziękował także senatorowi Arturowi Warzosze.
Partnerzy RFG zgodnie potwierdzili, że szybkość pokonywania kolejnych szczebli na drodze do realizacji programu jest zaskakujący. – Ta determinacja i merytoryczne podejście do tematu są optymistyczne na przyszłość/ Teraz ogłosimy konkurs architektoniczny na wykonanie projektu osiedla i pod koniec przyszłego roku, po uzyskaniu kolejnych dokumentów, w tym pozwoleń na budowę, ruszymy z budową – stwierdził prezes Mirosław Barszcz.
Obecny na uroczystym podpisaniu listu intencyjnego wiceminister rolnictwa rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, który ze swej strony z pełną energią wspiera wszelkie inicjatywy RFG, podkreślił że jest to firma, która realizacją swoich projektów dowodzi swoją moc sprawczą. – W Poraju, w pobliżu Częstochowy, Spółka odbudowała już dwa ośrodki wypoczynkowo-wczasowe, ratując je od całkowitego zniszczenia. Niebawem, nieopodal Częstochowy, będzie realizować budowę potężnej i nowoczesnej giełdy rynku rolno-spożywczego, z ofertą przetwórstwa, magazynowania i handlu. Teraz przyszedł czas na program Mieszkanie Plus. Te wszystkie inwestycje to dzieła na rzecz społeczności lokalnych, na rzecz Polski – mówi poseł Szymon Giżyński.
Trzeba dodać, że na zarezerwowanej 5-hektarowej działce zaplanowano budowę osiedla z blisko 600 mieszkaniami.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *