75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


W czwartek, 1 sierpnia 2019 roku, odbędą się w Częstochowie uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpoczną się o godz. 17.00 od uroczystej mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi. Następnie uczestniczki i uczestnicy przemaszerują przed Pomnik Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza, gdzie odbędzie się część oficjalna.

O godz. 17.00 zaplanowano także projekcje filmu ,,Kurier” i spotkanie z Jarosławem Kurskim, autorem książki ,,Kurier wolności – Jan Nowak Jeziorański”, a o godz. 20.00 Koncert Pieśni Powstańczych.

Organizatorem uroczystości jest Światowy Związek Żołnierzy Amii Krajowej Okręgu Częstochowskiego oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Przy okazji upamiętnienia godziny ,,W” i momentu wybuchu Powstania, 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *