Działania Straży Miejskiej


Częstochowscy strażnicy miejscy złapali poszukiwanego i pomogli zagubionej staruszce

 Leżał na chodniku, miał czyjś portfel, był poszukiwany. Finał był szczęśliwy…
Podczas patrolowania ul. Piłsudskiego częstochowscy strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku. Podczas sprawdzania okazało się, że jest poszukiwany, bo unika kary aresztu oraz ma portfel z dokumentami innego mężczyzny…
Patrol częstochowskiej Straży Miejskiej patrolował ul. Piłsudskiego. Zadaniem strażników miejskich było zapewnienie spokoju i porządku publicznego wśród osób, który przyjechały pociągiem i rozeszły się po ulicach miasta. W pewnym momencie strażnicy miejscy zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Znajdował się pod silnym wpływem alkoholu i miał uraz głowy. Do poszkodowanego strażnicy miejscy wezwali załogę karetki pogotowia ratunkowego. Strażnicy miejscy ujawnili przy mężczyźnie dwa portfele. Jeden należący do niego, a drugi z dokumentami innej osoby. W trakcie interwencji strażnicy miejscy ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję, bo unika kary aresztu. Mężczyzna został przekazany policjantom z IV KP.
Co ciekawe, historia maiła swój szczęśliwy finał. Strażnicy miejscy jadąc ul. Krakowską zauważyli drugiego leżącego mężczyznę. Okazało się, że skradziono mu portfel, który strażnicy miejscy ujawnili u mężczyzny przy ul. Piłsudskiego. 

Częstochowscy strażnicy miejscy pomogli 86-letniej kobiecie, która przez przypadek wysiadła sama z pociągu w Częstochowie i zagubiła się.

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie ul. Zaciszańskiej znajduje się starsza kobieta, która nie wie gdzie jest. Strażnicy miejscy ustalili, że 86-letnia kobieta jechała pociągiem do rodziny i miała wysiąść na stacji w Korwinowie lecz przejechała stację. Kobieta podała strażnikom miejskim numer telefonu do córki, która została telefonicznie powiadomiona przez dyżurnego Straży Miejskiej o zaistniałej sytuacji. Kobieta została przewieziona do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej, gdzie oczekiwała na przyjazd córki.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby starsze miały przy sobie karteczkę z numerem do najbliższego członka rodziny. W przypadku zagubienia, pomoże to w szybkim powiadomieniu rodziny.

W opisanym zdarzeniu ważna jest też postawa świadka, który nie przeszedł obojętnie przy zaniepokojonej starszej kobiecie tylko poinformował Straż Miejską o sytuacji.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *