„Śladami bohaterów – losy polskich i ukraińskich żołnierzy w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”


 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie wraz z uczniami z partnerskiej szkoły z Ukrainy – Szkoły z internatem nr 23 „Korpus Kadetów” w Kijowie realizują wspólnie edukacyjny projekt historyczny zatytułowany „Śladami bohaterów – losy polskich i ukraińskich żołnierzy w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”. Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej i jest realizowany od 15 do 24 września br. w sposób zdalny.

 

Mimo że uczestnicy nie mogą spotkać się osobiście, korzystają z kontaktu przez Internet. Wspólnie poszerzają swoją wiedzę historyczną związaną z wojną polsko-bolszewicką, a szczególnie z Bitwą Warszawską, której 100. rocznica przypada w tym roku. Podczas udziału w projekcie dowiedzą się o wspólnych działaniach polskich i ukraińskich żołnierzy podczas potyczek w 1920 roku. Pogłębią swoją wiedzę o żołnierskim losie. Młodzież bierze udział w lekcjach i warsztatach on-line, poznając dziedzictwo historyczne i kulturowe, odbywa też wirtualne wycieczki, m.in. po Warszawie, Częstochowie i Zamościu. Jednym z punktów projektu jest też udział w konferencji historycznej związanej z wojną polsko-bolszewicką, tym razem konferencja odbędzie się w przestrzeni Internetu.

Przed uczestnikami projektu pojawiło się też kilka zadań do wykonania, w których mogą wykazać się kreatywnością. W trakcie trwania działań projektowych uczniowie pod opieką nauczycieli przygotują filmy, prezentacje multimedialne, recenzje filmowe, a także projekty fragmentów miast stworzone w grze Minecraft.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *