Wreszcie wygrana

PIŁKA NOŻNA – II LIGA

Aż do siódmej kolejki czekać musieli kibice Rakowa, by móc cieszyć się z wygranej swoich ulubieńców. Częstochowska drużyna, wzmocniona nowym bramkarzem Krzysztofem Pyskatym i „nowym-starym” zawodnikiem Maksymilianem Rogalskim, stanęła na wysokości zadania, wygrywając pojedynek z Zawiszą Bydgoszcz 2:1

Wszystkie trzy bramki wpadły w pierwszej części spotkania. Już w ósmej minucie gola dla czerwono-niebieskich strzelił Bartosz Gliński. Apetyty na łatwe i wysokie zwycięstwo zepsuł miejscowym dziewięć minut później napastnik Zawiszy Piotr Bajer. Kolejna bramka była zarazem ostatnią. Jej autorem był Tomasz Furmańczyk.

W drugiej ołowie częstochowianie skupili się na obronie, próbując od czasu do czasu przeprowadzać kontrataki, które kończyły się strzałami z dużej odległości. Nie przyniosły one powodzenia, ale wypracowany wcześniej wynik wystarczył podopiecznym niedawno zakontraktowanego szkoleniowca Leszka Ojrzyńskiego. Warto wspomnieć, że kolejną nową twarzą w drużynie jest asystent trenera Andrzej Wróblewski.
Częstochowianie zdobyli trzy „oczka” w konfrontacji z bydgoszczanami. Pierwsza wygrana w bieżącym sezonie może okazać się przełomową. Czy tak będzie, dowiemy się wkrótce, gdy piłkarze Rakowa zmierzą się z kolejnym przeciwnikiem.