W Tallinnie o awans do drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA


W najbliższy wtorek, 18.lipca br. – Mistrz Polski, Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z FC Florą Tallinn w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Początek meczu o godzinie 19:00 (czasu polskiego) na A. Le Coq Arena w Tallinnie. Obiekt posiada 14 405 miejsc i wszystkie są siedzące. Jest to Stadion Narodowy w Estonii, gdzie swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa Piłkarska Reprezentacja tego kraju oraz kluby FC Flora Tallinn i Levadia Tallinn.
Rewanżowe spotkanie pokaże “na żywo” ogólnodostępna stacja TVP Sport. Mecz będzie można również obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na stronie internetowej www.sport.tvp.pl Początek przedmeczowego studia od godziny 18:00.

“Czerwono – niebiescy” jako pierwszy polski zespół rozpoczęli najwcześniej rywalizację na boiskach europejskich o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Podopieczni Dawida Szwargi aby znaleźć się w “piłkarskim raju” i awansować do Fazy Grupowej Ligi Mistrzów UEFA muszą pokonać cztery przeszkody.

Jak na razie piłkarze Rakowa Częstochowa są bliżej…awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Los dla Rakowa Częstochowa okazał się bardzo łaskawy i już w pierwszej rundzie przydzielił im14-krotnego Mistrza Estonii, FC Florę Tallinn. W pierwszym spotkaniu rozegranym w ubiegły wtorek, 11.lipca br. w Częstochowie, Raków pokonał drużynę ze Stolicy Estonii, 1:0 po golu zdobytym w 54.minucie przez Władysława Koczerchina. Częstochowianie skromnie pokonali drużynę z Estonii, choć wynik końcowy mógł być zdecydowanie wyższy i tym samym drużyna pod wodzą Dawida Szwargi mogłaby ze spokojem udawać się na spotkanie rewanżowe do swoich rywali.

Jednak skromne zwycięstwo przed własną publicznością daje pewną dozę niepewności, choć w spotkaniu rewanżowym to faworytem powinien być Raków.

Głównym rozjemcą spotkania FC Flory Tallinn z Rakowem Częstochowa będzie zaledwie 34-letni rumuński arbiter, Marian Alexandru Barbu.  W ubiegłym sezonie prowadził On aż 26.spotkań w różnych rozgrywkach w których pokazał 111 żółtych kartek, 4.czerwona kartoniki i podyktował sześć “jedenastek”.

Był głównym arbitrem w rozgrywkach: Liga Konferencji Europy UEFA (1.mecz), Eliminacje do Mistrzostw Europy (1.mecz), Liga Młodzieżowa UEFA (2.spotkania), Eliminacje do Ligi Konferencji UEFA (1.mecz), Rumuńska SuperLiga (10.spotkań), Rumuńska SuperLiga (Grupa “Mistrzowska” 1.mecz), Rumuńska SuperLiga (Grupa “spadkowa” 5.spotkań), Puchar Rumunii (2.spotkania), Liga 2 (1.mecz), Eliminacje do Młodzieżowy Mistrzostw Europy U-19 (2.spotkania).

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *