Raków Częstochowa obronił Trofeum na PGE Stadionie Narodowym!

W rozegranym w Warszawie na PGE Narodowym finale Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Lechem Poznań, dzięki czemu ekipa pod wodzą Marka Papszuna po raz drugi z rzędu wywalczyła Fortuna Piłkarski Puchar Polski! Gole dla drużyny Rakowa Częstochowa w tym meczu zdobyli: Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Wdowiak i Ivi López. Natomiast honorowe trafienie dla drużyny ze Stolicy Wielkopolski było autorstwa João Amarala.

Finał na PGE Narodowy nie mógł się lepiej rozpocząć dla Czerwono-Niebieskich, którzy za sprawą Vladislavsa Gutkovskisa w 6.minucie objęli prowadzenie. Łotysz popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego, które zaskoczyło Micky’ego van der Harta. Gol podziałał motywująco na drużynę trenera Macieja Skorży, która ruszyła do ataku. Blisko szczęścia był Jakub Kamiński, który obił lewy słupek naszej bramki. Lech przez kolejne minuty częściej był w posiadaniu piłki i szukał rozwiązań, jak rozmontować defensywę Czerwono-Niebieskich.

Ta ze swoich zadań wywiązywała się jednak bardzo skutecznie. Częstochowianie nie zamierzali bronić skromnej zaliczki. W 36.minucie wyprowadzili zabójczy kontratak, który rozpoczął Ivi Lopez. Hiszpan wypatrzył wybiegającego Mateusza Wdowiaka, a ten zdobył swoją czwartą bramkę w tej edycji Pucharu Polski. Raków do szatni schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Marek Papszun zdecydował się na jedną zmianę, desygnując do gry Wiktora Długosza, który zastąpił Deiana Sorescu. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla “Kolejorza”, który zdobył bramkę kontaktową, a na listę strzelców wpisał się Joao Amaral. Spotkanie było rozgrywane w szybkim tempie i momentami miało otwarty przebieg, co powodowało, że obaj bramkarze musieli cały czas zachować wysoką koncentrację. Podobnie jak w pierwszej części spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się poznanianie, lecz Czerwono-Niebiescy raz po raz próbowali zaskoczyć rywali.

Ta sztuka udała się podopiecznym Marka Papszuna w 76. minucie. Ivi Lopez po podaniu Frana Tudora wbiegł w pole karne i oddał silny strzał, który zakończył się trzecim golem Rakowa. Do ostatniego gwizdka w Warszawie nie brakowało walki, ale wynik nie uległ zmianie, a Raków drugi raz z rzędu sięgnął po Fortuna Piłkarski Puchar Polski! Po zakończeniu meczu na głównej płycie Stadionu PGE Narodowy drużyna Rakowa Częstochowa z rąk Prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy otrzymała okazałe Trofeum – Fortuna Piłkarski Puchar Polski oraz złote medale i czek na kwotę…5 000 000 mln złotych!

Dodatkowo Ivi López został wybrany najlepszym piłkarzem Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Hiszpan otrzymał statuetkę “Złotego Buta” a nagrodę wręczyli dyrektor sportowy PZPN Marcin Dorna, a także Leszek Haba, dyrektor marketingu FORTUNA Online Zakłady Bukmacherskie.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa powrót do walki o ligowe punkty i o Mistrzostwo Polski. W najbliższą niedzielę, 8.maja br. częstochowianie przed własną publicznością zmierzą się z MKS Cracovią w spotkaniu 32.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 15:00.

Bilety na ten mecz można nabyć online pod adresem www.bilety.rakow.com a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz kasie biletowej MSP “Raków” przy ulicy Limanowskiego 83. Bardzo serdecznie zapraszamy na mecz!

04.05.2022, g.16:00: Warszawa (PGE Stadion Narodowy):

KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:3, (0:2) :

0:1: Gutkovskis 6′

0:2: Wdowiak 36′

1:2: João Amaral 52′

1:3: Ivi López 77′

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Pedro Rebocho 57′ (faul), Skóraś 62′ (faul), Milić 90′ (faul) – Wdowiak 43′ (faul). Czerwona kartka (za brutalny faul): Arak 88′.

KKS Lech Poznań: 1.Mickey van der Hart – 2.Joel Pereira (46′ 24.João Amaral), 37.Ľubomír Šatka, 16.Antonio Milić, 5.Pedro Rebocho, 21.Michał Skóraś, 22.Radosław Murawski (73′ 25.Pedro Tiba), 6.Jesper Kewe Karlström (85′ 30.Nikoloz „Nika” Kwekweskiri), 97.Dawid Kownacki (73′ 50.Adriel D’Avila Ba Loua), 7.Jakub Kamiński (78′ 11.Filip Marchwiński), 9.Mikael Ishak (kpt). Trener: Maciej Skorża.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 7.Fran Tudor, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 24.Zoran Arsenić, 22.Deian Sorescu (46′ 71.Wiktor Długosz), 66.Giannis Papanikolau, 8.Ben Lederman, 17.Mateusz Wdowiak (73′ 6.Andrzej Niewulis), 11.Ivi López (84′ 18.Jakub Arak), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (72′ 9.Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun.