1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa – Raków II Częstochowa nie obroni trofeum!


We wtorek (13.09.2022) oraz w środę (14.09.2022) na czterech stadionach w regionie częstochowskim zostały rozegrane spotkania 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Do olbrzymiej sensacji doszło na Stadionie w Kamyku, gdzie obecnie 11.zespół Zina IV Ligi, grupy pierwszej – GKS Unia Rędziny wyeliminowała z rozgrywek obrońcę trofeum i lidera trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa!

Spotkanie 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa, pomiędzy GKS Unią Rędziny a Rakowem II Częstochowa miało bardzo dramatyczny przebieg. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Najpierw gola dla podopiecznych Tomasza Kuźmy zdobył w 56.minucie, debiutantOliwier Długosz. Nominalni gospodarze tego spotkania do remisu doprowadzili na kwadrans przed zakończeniem czasu regulaminowego po strzale z rzutu karnego.

Do  zakończenia spotkania wynik już nie uległ zmianie i o tym, która z drużyn wystąpi w półfinale Piłkarskiego Pucharu Polski musiały zadecydować “jedenastki”. Konkurs “jedenastek” był bardzo długi i pełen dramaturgii, a zespoły potrzebowały aż dwunastu serii, by wyłonić zwycięzcę. Rzuty karne trwały niespełna 20 minut i zakończyły się niemalże po zmroku. Ostatecznie, już przy zapadającym zmroku w konkursie rzutów karnych triumfowali piłkarze GKS Unii Rędziny, którzy wygrali z Rakowem II Częstochowa, 11:10! 

Do półfinału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa awans wywalczyły: ubiegłoroczny finalista – LKS Lotnik Kościelec a także dwaj czwartoligowcy: KS Victoria Częstochowa i MKS Myszków.

Wyniki 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa :

13.09.2022 (wtorek) :

LKS Lotnik Kościelec – KS Orzeł Kiedrzyn Częstochowa 3:1

KS Olimpia Huta Stara – MKS Myszków 0:13

14.09.2022 (środa):

GKS Unia Rędziny – RKS Raków II Częstochowa 1:1, k.11:10

LKS Jura Niegowa – KS Victoria Częstochowa 1:1, k. 1:3

Terminarz pozostałych rund Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa:

4.Runda: Półfinały:

05.10.2022 (środa): g.16:00

Finał Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa zostanie rozegrany wiosną 2023 roku a gospodarzem meczu będzie zespół niżej sklasyfikowany. 

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *