Raków II Częstochowa pożegnał się z rozgrywkami o Piłkarski Puchar Polski

Lider rozgrywek Zina IV Ligi, grupy pierwszej – Raków II Częstochowa przegrał przed własną publicznością z piątym aktualnie zespołem trzeciej ligi, grupy trzeciej – Rekordem Bielsko – Biała, 2:4 w spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN. Gole dla gospodarzy w tym meczu zdobyli: Pedro Vieira (2′) i Jakub Bator (65′). Natomiast trafienia dla “Rekordzistów” były autorstwa Marcina Wróbla (15′), Tomasza Nowaka (84′), Dawida Kasprzyka (90′) i Szczepana Muchy (90+4′).

Spotkanie ćwierćfinałowe o Piłkarski Puchar Polski na szczeblu ŚlZPN znakomicie rozpoczęło się dla podopiecznych Tomasza Kuźmy, którzy już w 2.minucie objęli dość niespodziewanie dla gości – prowadzenie. Pięknym strzałem popisał się Pedro Vieira, który pokonał Jakuba Szumerę! Przyjezdni po stracie gola natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze co prawda w 5.minucie skutecznie interweniował Jakub Mądrzyk po strzale Marcina Czaickiego.

Natomiast w 15.minucie golkiper gospodarzy był już bezradny po strzale głową Marcina Wróbla. W 22.minucie ponownie bliscy zdobycia gola byli podopieczni Tomasza Kuźmy, ale po uderzeniu Przemysław Mizgały, piłkę zmierzającą do pustej bramki zdołał ostatkami sił wybić jeden z defensorów drużyny Rekordu Bielsko – Biała.

Jeszcze przed przerwą w 38.minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki w tym meczu był Pedro Vieira ale po strzale Portugalczyka efektowną paradą popisał się wychowanek Orbity Bukowno! Do zakończenia pierwszej części spotkania mimo dwóch doliczonych minut przez arbitra głównego – Pana Sebastiana Jarzębaka z Bytomia więcej goli już nie padło i obydwa zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch zmian w drużynie gospodarzy. Na boisko w miejsce Przemysława Oziębały i Przemysława Mizgały pojawili się : Jakub Bator i Adrian Balboa. Roszady w drużynie gospodarzy dały efekt w postaci bramki Jakuba Batora w 65.minucie, kiedy to wychowanek Iskry Dąbrówki Breńskie z bliska pokonał Jakuba Szumerę, tym samym wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie!

Im bliżej zakończenia spotkania tym drużynie Rekordu Bielsko – Biała zaczęło się bardzo spieszyć aby w Częstochowie zwyciężyć. Tajemnicą niech pozostanie fakt, co stało się z drużyną gospodarzy w…ostatnich dziewięciu minutach gry drugiej części spotkania. Najpierw w 85.minucie pięknym strzałem Tomasz Nowak pokonał Jakuba Mądrzyka i doprowadził do remisu 2:2. Następnie Dawid Kasprzyk w 90.minucie zdobył trzeciego gola dla bielszczan.

W czwartej ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania efektownym rajdem i strzałem w długi róg bramki, Szczepan Mucha dopełnił dzieła zniszczenia drugiego zespołu Rakowa Częstochowa, tym samym ustalając wynik meczu i przypieczętowując awans Rekordu Bielsko – Biała do najlepszej czwórki rozgrywek o Piłkarski Puchar Polski na szczeblu ŚlZPN.  Oprócz bielszczan do półfinału awans wywalczyli: LKS Tempo Puńców, KS Unia Turza Śląska i GKS II Katowice.

W bielskiej drużynie wystąpił były zawodnik Rakowa II Częstochowa, Radosław Dzierbicki. Natomiast od 57.minucie na boisku w ekipie przyjezdnych mogliśmy oglądać byłego, trzykrotnego Reprezentanta Polski, 36-letniego Tomasza Nowaka. Zawodnik ten ma  na swoim koncie trzy spotkania i jeden gol w Piłkarskiej Reprezentacji Polski.

Było to w 2010 roku a jedyną bramkę zdobył w meczu z Singapurem (6:1) w ramach Piłkarskiego Pucharu Króla Tajlandii. Spotkanie zostało rozegrane 23.01.2010 roku na Stadionie w Nakhon Ratchasima. Wówczas Selekcjonerem Piłkarskiej Reprezentacji Polski był Franciszek Smuda.

Teraz przed drużyną Rakowa II Częstochowa walka o ligowe punkty i mistrzostwo Zina IV Ligi, grupy pierwszej a co za tym idzie awans do dwustopniowych barażów o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej.

W najbliższą sobotę, 14.maja br. rezerwy Rakowa Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z KS Unią Dąbrowa Górnicza w spotkaniu 25.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, grupy pierwszej. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Górniczej – Strzemieszycach przy ulicy Sportowej 1.

Dąbrowianie z dorobkiem 35.punktów plasują się w tabeli na dziewiątym miejscu. Natomiast Raków II Częstochowa jest liderem z 65.punktami i czterema “oczkami” przewagi nad drugim w stawce – Ruchem Radzionków.

11.05.2022, g.17:30: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

2:4: Mucha 90+4′

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Bator 76′ (faul) – Dzierbicki 48′ (faul), Żołna 55′ (faul), Sobik 58′ (niesportowe zachowanie). Żółtą kartką w 51.minucie został napomniany fizjoterapeuta Rekordu Bielsko – Biała, Marek Profic. Czerwoną kartką w 70.minucie został ukarany asystent trenera gości, Dariusz Rucki. Widzów: 100.

RKS Raków Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk – 2.Dawid Błasik, 4.Bartosz Chłód, 5.Oliwier Kucharczyk (60′ 10.Hubert Tylec), 7.Łukasz Mazurek (76′ 20.Adrian Krysik), 11.Pedro Vieira, 15.Przemysław Mizgała (46′ 8.Adrian Balboa), 17.Przemysław Oziębała (kpt) (46′ 14.Jakub Bator), 18.Dawid Danilczyk, 21.Filip Głasek, 22.Szymon Zielonka (80′ 3.Artur Lenartowski).

Rezerwowi: 12.Oskar Kubik – 6.Michał Czekaj.

Trener: Tomasz Kuźma.

BTS Rekord Bielsko – Biała: 99.Jakub Szumera – 5.Mateusz Madzia, 8.Seweryn Caputa, 9.Marcin Wróbel (73’17.Dawid Kasprzyk), 10.Marek Sobik (68′ 20.Daniel Feruga), 11.Radosław Dzierbicki, 13.Filip Waluś (46′ 7.Szczepan Mucha), 16.Kamil Żołna (kpt), 28.Bartosz Kowalczyk (73′ 26.Arkadiusz Krysik), 29.Marcin Czaicki (58′ 6.Tomasz Nowak), 30.Konrad Kareta.

Rezerwowi: 1.Krzysztof Żerdka – 14.Szymon Wróblewski.

Trener: Dariusz Mrózek.