Po raz siedemnasty będą wręczane statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża”


W niedzielę 29. stycznia br. odbędzie się wręczanie statuetek „Olsztyńskiego Anioła Stróża” podczas Spotkania Noworocznego Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn.

Pomysł statuetek zrodził się w 2007 r., kiedy powstała siedmiometrowa rzeźba „Olsztyńskiego Anioła Stróża”, która na „Pańskiej Górze” wita  ludzi jadących do Olsztyna z Częstochowy. Laureatami tych rzeźb są osoby, które zasłużyły się dla Gminy Olsztyn poprzez swoją działalność wpływającą na jej rozwój i promocję w paru kategoriach: działalność społeczna i troska o człowieka; oświata, kultura i sztuka, sport i kultura fizyczna, gospodarka i przedsiębiorczość promocja i turystyka. 

Potencjalni laureaci muszą składać wnioski o przyznanie statuetki do 15. stycznia br. Miejscem składania wniosków jest biuro obsługi interesanta Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn. Wnioskodawcami mogą być  m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, rady sołeckie z terenu gminy, organizacja pozarządowe, osoby fizyczne, prawne i inne podmioty.  Statuetki są przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn.

Foto: https://www.olsztyn-jurajski.pl/statuetka-olsztynskiego-aniola-stroza/.

Autor: Dawid Gątkowski

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *