Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej podsumowało działalność pracowni artystycznych


11 czerwca 2024 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się podsumowanie pracy pracowni plastycznej i muzycznej.

Na podsumowanie przybyli wójt Gminy Poczesna Artur Sosna, zastępca wójta Gminy Poczesna Robert Kępa, sekretarz Gminy Poczesna Renata Smędzik oraz młodzi artyści i ich rodzice. Centrum nie od dziś słynie z prężnej działalności ukierunkowanej na szlifowanie talentów sowich podopiecznych, stąd oczywistym był wysoki artystycznie poziom prezentacji i całkiem uzasadniony zachwyt publiczności.

W auli odbyła się wystawa prac plastycznych, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodność stylów i technik, jakie opanowali uczestnicy spotkań warsztatowych. Prezentacja pracowni muzycznej była równie imponująca, ukazując talent i zaangażowanie młodych muzyków, którzy pod okiem swoich instruktorów rozwijają swoje umiejętności.

– Zawsze będziemy się starali, aby GCKIiR w Poczesnej było miejscem przyjaznym, inspirującym młodzież, dającym artystyczną szansę, nobilitującym. Pragniemy, aby każdy, kto tu przychodzi, czuł się swobodnie i mógł rozwijać swoje pasje w atmosferze wsparcia i zrozumienia. Dziękujemy wszystkim za ten wspólny rok pracy artystycznej. Dziękujemy instruktorom za ich zaangażowanie i pasję. Razem tworzymy miejsce, które jest oazą dla młodych artystów, miejscem, gdzie kultura rozkwita i gdzie każdy ma szansę na znalezienie swojego artystycznego głosu – podkreśla dyrektor Centrum Iwona Skorupa.

 

fot. Adam Markowski

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *