Mistrzostwa Polski Młodzików

26 i 27 września na stadionie lekkoatletycznym w Radomiu trwała rywalizacja młodzików (14-15 lat) o medale Mistrzostw Polski. W zawodach tych wystartowała liczna grupa zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

Srebrny medal w skoku wzwyż zdobył Jakub Chładzyński. Wychowanek Alicji Michalskiej był jednym z faworytów do medali i nie zawiódł. Skoczył 175 cm. 6. miejsce w biegu na 300 m przez płotki zajął Adam Jakubowski, który wynikiem 40,78 ustanowił rekord życiowy. W biegach płotkarskich na tym samym dystansie Urszula Ułamek zajęła 7. miejsce, jej wynik 46,95 jest jej rekordem życiowym. Magdalena Brendel wystartowała w biegu na 100 m. I z drugim wynikiem 12,80 weszła do finału tej konkurencji. W finale nieco spóźniła start i wynikiem 13,13 zajęła 6 miejsce. Bardzo dobry występ zaliczyła sztafeta kobiet 4 x 100 m w składzie: Karolina Jagielska, Urszula Ułamek, Zuzanna Szczepańska, Magdalena Brendel. Dziewczęta zajęły 6 lokatę , a ich wynik 50,74 to ich najlepsze tegoroczne osiągnięcie. W biegu na 300 m wystartował Karol Sowa. Uzyskał wynik 37,92 s i zajął 16 miejsce. Warto jednak zaznaczyć iż Karol uzyskał także rekord życiowy a wśród 14-latków był najlepszy. Zuzanna Szczepańska w biegu na 300 m przez płotki uzyskując wynik 48,97 zajęła 17 pozycję, a Michał Borkowski w biegu na 2000 m był 21, ale jego wynik 6:15,12 był również rekordem życiowym. – Występ młodych zawodników CKS Budowlani należy ocenić bardzo wysoko. Pomimo młodego wieku okazało się, że posiadają duże doświadczenie, potrafią zmobilizować się w najważniejszych momentach wykazując dużą odporność psychiczną. Świadczą o tym wysokie lokaty oraz rekordy życiowe, które ustanowili podczas mistrzowskiej imprezy – komentuje Marek Ciuk z CKS Budowlani Częstochowa.